, Lidka Kwiatkowska

Pasieka

2009-08-01
2009-08-24 18:28:00
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
Rabka Zdrój - Pasieka
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Pasieka

I znów samotny wypad na spacerek na jedną z najbliższych Rabce górek. Moje stado wybrało sklepy.......Ze szlaku na Uroczysko Krzywoń odbijamy w prawo przy potoku Pociesznej Wody. Tuż przed kładką. Kierujęmy sie równolegle do strumyczka a potem w prawo na górkę wzdłuż przepieknych wyskokich sosen i dzikich czereśni (mniam.... były boskie...ostrzegam przed ubrudzeniem się - barwnik nie do sprania - vanisch nie da rady :-)). Po podejściu na góre kierujemy się ścieżką w lewo.... i tu ukazuje się nam widok piekny.... idziemy szczytem wzgórza, ścieżką aż po horyzont. Po prawej mamy w dole Chabówkę, a w oddali Babią Górę i Beskid Żywiecki, po lewej cudnie zalesiony Krzywoń.

Wszechobecny zapach łąki, która zdecydowanie ma inny zapach niż w Centarlnej Polsce. Zioła, zioła, zioła... oszalałam na ich punkcie ....wróciłam z Rabci z dziurawcem z Pasieki. Miętą z Krzywonia.... macierzanką z Maciejowej :-D.

Idąc ściezką napotykamy po drodze dwie przecudne gorczańskie kapliczki... Czarną i Białą. Każda znich piękna, każda inna.O ile nie napotkamy po drodze motocrosowców... (co mi się niestety przydarzyło... ale przeżyłam... chłopcy grzecznie przystanęli pod Kapliczką Czarną coby się pomodlić !!!) i jakiejś grupy z pobliskiego GORD'u (Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci) mamy szansę na ciekawy spacer.

Nazwa na pewno ma coś wspólnego z przeogromną ilością pszczółek, kóz i łowiecek :-D.Tym razem nie dane było dojśc mi na Piątkową. Gnana czasem ... czyli kolacją (jak ja nie cierpie tego chodzenia na godzinę jak do wodopoju) musiałam zawrócić ale w przyszłym roku dojde na pewno :-).

a Pasieka to chyba dlatego że przy tej ilości ziół która tu rośnie miód musi być przepyszny.. drużką po Pasiece można dojść także na Piątkowa i do Żródła Pociesznej Wody Kapliczka Biała... w różnych ujęciach zachodzącego słońca zachodzi słoneczko... Kapliczka Czarna ta sosna powala swoim pięknem... Grzebień widziany z Pasieki żródełko Pociesznej Wody wzdłuż tych drzew wchodzi się na Pasiekę - tu widok z G. Tatarów Pasieka
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021