Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Lidka Kwiatkowska

Grzebień - 677 m.n.p.m.

2009-07-22
2009-08-23 21:31:23
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
Grzebień
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Grzebień

Pierwszy dzień pobytu w Rabce. Zapragnęłam sprawdzić na ile silne są chęci naszych córek do chodzenia po górach....i przekonałam się...niestetyGrzebień to jedna z górek na zboczach których usytuowana jest Rabka Zdrój. Trasa lekka , łatwa i przyjemna...gdyby nie to że zapragnęłam, jako typowa humanistka i historyczka z zamiłowania, pokazać naszej dziatwie Cmentarz Żydowski. No i strzeliłam "babola"... kiepsko oznaczona droga wyprowadziła nas w tzw. chaszcze. W efekcie szłyśmy po pas w trawie i chwastach. Pottffory nasze wzrokiem mnie zabijały.... przecież mówiłam im żeby założyły dłuższe spodenki....:-D.Po jakiś półgodzinnych brodzeniach w niewątpliwie cudnie pachnącej ale conieco wysokiej łące dobrnęłyśmy do właściwego szlaku. Tam już sama rozkosz. Słońce, widoczki, całkiem wygodna ścieżka.

Na szczyt dosżłyśmy tylko we dwie z koleżanką... nasze obrażone na cały świat i na mnie dziewczyny pozostały po drzewkiem i delektowały się resztkami wody oraz widoczkami...:-).

Spacerek ten bezpowrotnie pozbawił nas na następnych wypadach towarzystwa najmłodszej latorośli mojej koleżanki. Wolała przebywać w ośrodku z dostepem do internetu..........no comments :-D.na jagody :-) Cmentarz Żydowski Grzebień - 677 m.n.p.m.
Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Lidka Kwiatkowska Krajtroter 2669 kilometrów
2009-08-30 21:49:12
Dzięki za uznanie:-)
Ja śmiałam się do łez w trakcie.... widok "gwiazd" które szutru w życiu nie widziały.... to było coś....
Na początku zapytały mi się czy tam autobusem dojechać nie można.... o mało nie padłam trupem (odpowiedziałam ze metro jeździ tylko do fontanny ze słoniami :-D)
Potem była jazda jak powiedziałam, że nie pójdą dopóki nie założą butów odpowiednich...czyli chociaż adidasów...szczegół ze przytargały przecież pożyczone ode mnie dwie pary traperów Lesta po mnie i mojej córce (my w tym roku zaopatrzyłyśmy się w fajne Quechua'ły). I jeszcze te spodnie.... króciutkie szorty...no i troszkę po tych nóziach dostały... nie zamieściłam co bardziej kompromitujących zdjęć ale niektóre są powalające :-D
W każdym razie niewątpliwie jedna nastolatka odpadła całkowicie z ekipy...jedyne co może powiedzieć o pobycie w Gorcach to to ze była na Krótkiej w Rabce.... bo nawet na dół miasteczka nie chciało jej się iść... za ciężko :) no chyba ze w markecie zeszyty z Hanną Montanką rzucili..leciała lotem błyskawicy :-D.
Niestety miłość do gór i chęć do chodzenia po nich trzeba wynieść z domu...jeśli dzieci głównie po galeriach jeżdżą takie są skutki...
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Anonim Wędrowiec 250 kilometrów
2009-08-29 22:23:56
Niesamowita relacja, uśmiałam się do łez
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020