Jurajskie Zamki - Olsztyn, Arkadiusz Sobierajski

Jurajskie Zamki - Olsztyn

2009-08-11
2009-08-11 09:41:56
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
Budowę olsztyńskiej twierdzy przypisuje się Kazimierzowi Wielkiemu, choć niektórych historycy twierdzą, że już wcześniej stała tam murowana warownia. Zadaniem zamku była ochrona zachodnich rubierzy Królestwa Polskiego przed najazdem od strony Śląska i Czech, pełnił także funkcję więzienia królewskiego.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Olsztyn koło Częstochowy
Wykorzystując nieznaczną odległość pomiędzy Janowem, a Olsztynem postanowiliśmy odwiedzić jedną z warowni jurajskich - Zamek w Olsztynie. Odległość pomiędzy miasteczkami /ok. 12 km./ pozwala wykorzystać każdy dosttępny środek lokomocji. W pobliżu warowni znajduje się przystanek PKS oraz parking samochodowy. Warowni nie da się nie zauważyć. Góruje bowiem majestatycznie nad miasteczkiem, a położenie wzdłuż drogi pozwala na jej podziwianie praktycznie bez wysiadania z samochodu. Tajemniczości ruiną nadaje oświetlenie całości po zmierzchu. Wstęp na teren zamku jest płatny. Po przekroczeniu bramy możemy zapoznac sie z historią grodu oraz podziwiać pozostałości warowni. Po zdobyciu ruin rozciąga się przepiękny widok na okolicę. W bezpośredniej bliskości zamku przebiega kilka szlaków turystycznych, którymi możemy wybrać się na wędrówkę w okoliczne rejony.
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021