Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Arkadiusz Sobierajski

Niedzica - Czorsztyn

2009-08-10
2009-08-10 10:51:29
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
Zamek Dunajec – średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica Zamek. Zamek w Czorsztynie – ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Czorsztyn > Niedzica
Czorsztyn - zobaczymy tutaj ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, związanego z kzimierzem Wielkim i , położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego. Niedzica - Zamek pełni funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne. Na terenie zamku znajduje się parking. Za bramą wejściową i sienią znajduje się dziedziniec zamku dolnego. W części muzealnej można zobaczyć przedmioty z XVI-XIX w. Drewniane schody prowadzą na taras widokowy. Przez koleją bramę wiedzie wejście do zamku górnego i do zamkowych lochów, które służyły jako piwnice, a także jako więzienie. Na skraju dziedzińca zamku górnego znajduje się studnia wykuta w litej wapiennej skale na głębokość ponad 60 m. W obrębie znajduje się również wozownia, w której zobaczymy przykłady pojazdów konnych.
Zalew Czorsztyński Niedzica - Czorsztyn
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020