Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
GROSS ROSEN - Rogoźnica, Arkadiusz Sobierajski

GROSS ROSEN - Rogoźnica

2008-09-06
2009-08-10 10:27:25
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
Obóz Gross-Rosen powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. To więźniowie filii tego obozu pracowali przy kompleksie RIESE. To tu trafiali członkowie polskiego i europejskiego ruchu oporu.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rogoźnica
Wieś Rogoźnica leży 7 km od Strzegomia, przy trasie Strzegom - Legnica (droga krajowa nr 374). We wsi znajduje się stacja kolejowa oraz przystanek PKS. Na zwiedzanie terenu i ekspozycji Muzeum należy przeznaczyć minimum 2 godziny. Zgodnie z Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej dzieciom do lat 13 wstęp do muzeów martyrologii jest zabroniony. Uczniowie powinni zwiedzać Muzeum pod opieką osób dorosłych. Na terenie obozu zobaczymy stałą ekspozycję pamiątek, pozostałości budynków obozowych oraz miejsca kaźni. Obok znajduje się wyrobisko kamieniołomu, w którym pracowali więźniowie.

Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020