Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Arkadiusz Sobierajski

Zamek Książ

2008-09-04
2009-08-10 09:03:14
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
Kompleks zamkowo-pałacowy Książ, wraz z otaczającym go parkiem jest trzecim co do wielkości tego typu obiektem w Polsce. Położony na wysokim skalistym urwisku, z trzech stron otoczony jarem. Dzisiaj na zamku swoją siedzibę mają muzeum, restauracja, hotel oraz świetnie zaopatrzony sklep z pamiątkami. To tutaj w czasie II wojny światowej szykowano rezdencję Adolfa Hitlera. W pobliżu znajduje się palmiarnia z ciekawą kolekcją drzew i krzewów.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wałbrzych
Jeden z najbardziej znanych polskich zamków znajuje się na obrzeżach Wałbrzycha. Dojazd samochodem bardzo wygodny. W pobliżu zamku duzy parking. Do zwiedzania udostępniono tereny przyzamkowe, piętro z odrestaurowanymi pokojami, słynne podziemia zamkowe oraz wejście na wierzę zamkową. Zwiedzanie obiektu indywidualnie lub w grupach z przewodnikiem. Ogrom zamku pozwala przypuszczać, że zobaczymi niezliczoną ilość eksponatów. Niestety rzeczywistośc jest inna. Zamek ograbiony w czasie ostatniej wojny jak i w okresie tuż po niej do dnia dzisiejszego nie powrócił do swej dawnej świetności. Zaledwie jedno piętro ukazuje urok i przepych komnat zamkowych. Po wejściu na wieżę zamkową możemy podziwiać piękna panoramę okolic Wałbrzycha. Podążając śladami tajemnic Książa możemy zobaczyć podziemia oraz szyby windowe kute w litej skale. Są to pozostałości po II wojnie światowej, podczas której to tu miała mieścić się rezydencja Adolfa Hitlera. Należy nadmienić, że w pobliżu znajdują się słynne, a jednocześnie tajemnicze korytarze kompleksu RIESE. Po opuszczeniu zamku i udaniu się w stronę Wałbrzycha mijamy po lewej stronie palmiarnię, która należała do właścicieli Książa. Możemy w niej podziwiać różne okazy drzew i krzewów.
Zamek Książ
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020