Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
nasze pierwsze spotkanie z Teresą, Katarzyna Jamrozik

Lipowiec - oblężenie zamku

2009-08-08
2009-08-09 18:09:37
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wygiełzów > zamek Lipowiec
Turniej Rycerski na babicach.htm" title="Zamek Lipowiec w Babicach">zamku Lipowiec Był to już dla nas któryś z kolei Turniej Rycerski. Tym razem wybraliśmy tylko na najbardziej efektowną część imprezy czyli oblężenie zamku Lipowiec. Dzieci do tej pory oglądały tylko walki rycerskie więc było to ich pierwsze oblężenie.

Walki odbywały się na dziedzińcu i na moście prowadzącym na zamek. W międzyczasie z murów zlatywały płonące bloczki słomy, zewsząd nadlatywały strzały a w kulminacyjnym momencie wrogowie podpalili małe chatki. Chatki małe ale ognisko wielkie. Z każdą kolejną minutą przybywało poległych na polu bitwy i jak się można było domyślić zamek nie został zdobyty.

Dzieciom a w szczególności chłopcom takie inscenizacje się bardzo podobają. Choć naszego Kube bardziej interesował stojący obok mały wóz strażacki i późniejsza akcja gaszenia chatek przez strażaków. Nie chciał nawet zdjęcia z rycerzem, a za to na platforme wozu z chęcią stanął do zdjęcia. Nawet udało mu się dostać kask strażacki.

Tak więc turniej za nami a dzieci już myślą o zlocie czarownic za trzy tygodnie. Schodząz z zamku kiedy zapadał już zmrok mogliśmy jeszcze zobaczyć piękny zachód słońca nad wzgórzem a przed nami rozciągał się piękny widok na góry kiedy zaczynała je już otulać mgła.

Muszę jeszcze wspomnieć w ważnym wydarzeniu. Otóż zaraz po wejściu na dziedziniec czekała mnie nie lada niespodzianka bo oto podeszła do mnie Teresa i mogłyśmy w końcu porozmawiać na żywo i poznać się osobiście.
Pozdrawiam cię z tego miejsca serdecznie i do następnego spotkania.

Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Wygiełzów Lipowiec - oblężenie zamku
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2009-08-12 16:43:24
Świetnie, no i fajnie, że sie spotkałyście :)
Super imprezka
Avatar użytkownika
annqaa Wędrowiec 274 kilometrów
2009-08-12 15:10:56
Pomimo, że turniej był płatny, widzę, że cieszył się dużym zainteresowaniem:)

Odkurzyłyście już stare miotły?
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
2009-08-12 15:02:06
A ja myślałam że ty cały czas tam stoisz i wszystko fajnie widzisz. My nie widzieliśmy kiedy podchodzili do siebie gdy stali w rzędach i walczyli. Jeżeli będziesz na zlocie to daj znać.
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2009-08-12 14:21:16
A, dziękuję Kasiu :)
Po zdjęciach widzę, że chyba jednak Ty miałaś lepsze miejsce widokowe. Ja mimo, że stałam na ławce większość bitwy zasłaniali mi inni widzowie.
Zgadzam się, że najlepsze w całym pokazie było to podpalenie, a jak ciepło się zrobiło od tego pożaru ;)
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
2009-08-12 12:53:18
Faktycznie płomienie byly dość duże, choć nie ubliżając naszemu zamkowi brakuje tam miejsca żeby zrobić pokaz z prawdziwego zdarzenia. Raz udało nam się widzieć takie oblężenie zamku w Ogrodzieńcu gdzie mają faktycznie duże pole do popisu. Były nawet walki rycerzy na koniach i wystrzały z armat.
Ale wszystko ma swój urok. Raczej na pewno wybierzemy się na zlot czarownic jeżeli znowu będzie pokaz laserów. Rok temu był wstęp wolny zobaczymy jak w tym roku.
Avatar użytkownika
annqaa Wędrowiec 274 kilometrów
2009-08-12 12:10:04
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oj, żałuję, że nie udało mi się do Was dojechać i zobaczyć takiego widowiska... Ale zawsze tak jest jak chce się wszystkie wrony złapać za ogon, trzeba wybrać tylko jedną...

Zrobiłaś świetne zdjęcia - widzę, że ciekawie zrobili z tym ogniem:)

Pozdrawiam
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020