Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Monika R.

Ogród dendrologiczny w Glinnej

2009-08-02
2009-08-02 21:44:08
Avatar użytkownika
Monika R. Zapaleniec 563 kilometrów
Piękne drzewa 27 km od Szczecina
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Glinna > Ogród dendrologiczny
Wybierając się np. nad morze (drogą krajową nr 3 w stronę Szczecina) warto na chwilę zboczyć z trasy (na drogę nr 120) i odwiedzić ogród dendrologiczny w Glinnej (polecam zwłaszcza latem, kiedy i tak drogi nad morze są zakorkowane - zamiast długich godzin w korku - odprężenie wśród drzew).
Wstęp do ogrodu - 4 zł (bilet normalny - stan na 2.08.2009), przed ogrodem jest parking (bezpłatny), ławeczki, stoliki, miejsce na ognisko.
W samym ogrodzie - fantastyczne drzewa, m.in. mamutowiec, magnolie, jałowce, kasztanowce, jodły - można też poobserwować żaby czy motyle, posłuchać ptaków i naprawdę odpocząć. Krótki filmik z motylami w Glinnej w ogrodzie dendrologicznym: http://www.youtube.com/watch?v=Y7m6Ywk16xA
Niektóre drzewa są naprawdę ogromne Motyle Żaba w ogrodzie dendrologicznym Ogród dendrologiczny w Glinnej Ogród dendrologiczny w Glinnej
Avatar użytkownika
Monika R. Zapaleniec 563 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020