Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
w środku wagonu - drewniane wygodne ławki i nie ma szyb w oknach, Miroslaw Biedron

Ciuchcią po Bieszczadach

2009-07-26
2009-07-26 17:08:24
Miroslaw Biedron Zapaleniec 751 kilometrów
Wspaniała wycieczka po jeszcze "dzikich" zakątkach Polski. Dobra propozycja na kilkugodzinną wyprawę z dziećmi.
Stacja tej wąskotorowej kolejki jest obok Cisnej w miejscowości Majdan. Bez trudu można tam dojechać autem, droga dobrze oznaczona. Samochód najlepiej zostawić na płatnym miejscu przy stacji. Warto przybyć na conajmniej 35 minut przed odjazdem pociągu, bez kolejki kupiliśmy bilety. Uwaga już na 20 minut przed wyruszeniem ciuchci można wejść do pociągu. My już ze sporym tłumem weszliśmy do drewnianych wagonów i długimmi ławkami. Wagony nie mają okien, ale nie jest to problemem, bo pociąg jedzie powoli.

My wybraliśmy kurs o 13:00 na trasie Majdan -Balnica - Majdan. W jedną stronę podróżowaliśmy 40 minut, widoki po drodze były przepiękne - lasy, górki, przejazdy przez strumyki. W oddali w jednym z miejsc stały także dymarki do wytwarzania węgla drzewnego.
W Balnicy na stacyjce na głodnych czekali panowie z borówkami z cukrem w plastikowych kubkach. Ciekawostka - postój jest w Balnicy - czyli na granicy ze Słowacją i oczywiście większość wybrała się do lasu za granicę. Jest też sklep "Potrawiny".

Po postoju powrót tą samą trasą, my poprosiliśmy sąsiadów z drugiej strony o zamianę i miejsc i dzięki temu oglądaliśmy inne widoki. Cała wyprawa trwała godzinę i 45 minut.

Na stacyjce są dwa bary z małą gastronomią, lodami i sklep z pamiątkami.
Polecamy podróż ciuchcią - dzieci były zadowolone.

Na minus
- tylko dwa kursy dziennie o 10:00 i 13:00
- mało opisów, ciekawostek o kolejce na stacji
- brak powitania pasażerów przez obsługę pociągu, krótkiej opowieści

Na plus
- ładne widoki
- dobry komfort jazdy
- parking przy stacji (tani - 3 zła za cały dzień)
- przystępna cena biletów (15 zł normalny, 11 ulgowy)
widok na tył ciuchci zapatrzony... na zakręcie widać więcej kolejki postój w Balnicy, czas na borówki za granicą! KIndze też się podoba bieszczadzka kolejka przy wagonie zaraz ruszamy Ciuchcią po Bieszczadach
Miroslaw Biedron Zapaleniec 751 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020