, Monika R.

JuraPark w Solcu Kujawskim

2009-07-18
2009-07-18 13:11:08
Avatar użytkownika
Monika R. Zapaleniec 563 kilometrów

Park dinozaurów i Muzeum Ziemi - Solec Kujawski

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
> Jurapark
Wyprawa do JuraParku jest z pewnością fantastyczną przygodą i świetną zabawą dla dzieci. Ale nie tylko. Myślę, że dorośli również mogą w takim miejscu miło spędzić czas. W tym celu polecam odwiedzenie Juraparku w Solcu Kujawskim. juraparksolec.pl/

Dojazd jest prosty, podróżujący pociągiem także łatwo trafią – prosta droga od dworca PKP, no i co najważniejsze – blisko.

Park zwiedza się idąc ścieżkami edukacyjnymi podzielonymi chronologicznie na okresy geologiczne, z dokładnymi informacjami na temat prezentowanych dinozaurów, miejscami ich występowania, charakterystycznymi cechami zachowań. Modele gadów naprawdę realistyczne.

Uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej powinna być wizyta w znajdującym się na terenie parku Muzeum Ziemi. Można w nim zobaczyć skamieniałości roślin, zwierząt, rekonstrukcje zwierząt z minionych epok, filmy z wypraw paleontologicznych.
Oczywiście po zwiedzaniu można też coś zjeść, kupić pamiątki, odpocząć. Jest to miejsce naprawdę warte odwiedzenia.

JuraPark Solec Kujawski JuraPark w Solcu Kujawskim
Avatar użytkownika
Monika R. Zapaleniec 563 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021