Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Ciuchcia Expres Ponidzie - przerwa na kiełbaskę, Katarzyna Jamrozik

Ponidzie - Gacki, Busko Zdrój i Pińczów

2009-07-04 - 2009-07-14
2009-07-16 18:19:40
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

NUTA Z PONIDZIA Polami polami po miedzach po miedzach Po błocku skisłym w mgłę i wiatr Nie za szybko kroki drobiąc Idzie wiosna Rozłożyła wiosna spódnicę zieloną Przykryła błota bury błam Pachnie ziemia ciałem młodym Póki wiosna Ponidzie wiosenne ponidzie leniwe Prężysz się jak do słońca kot Rozciągnięte na tych polach Lichych lasach pstrych łozinach Skałkach słońcem rozognionych Nidą w łąkach roztanczoną Na Ponidziu wiosna trwa Wojciech Belon

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Gacki > Jędrzejów > Busko Zdrój > Pińczów > Ciuchcia Expres Ponidzie > kaplica na górze św. Anny
Gacki - Camping Loch Ness

Pierwszy raz pojechaliśmy na wakacje pod namiot i był to strzał w dziesiątkę bo było to  do tej pory nasze najlepsze wakacje. Po pierwsze pole namiotowe na którym byliśmy  było kameralne, idealne właśnie dla rodzin z dziećmi , po drugie panuje tam bardzo przyjazna atmosfera, całe pole jest ogrodzone więc dzieci swobodnie mogły bawić się na całym terenie, a gospodarz dba tam o porządek, spokój, nie pozwala np. młodzieży zakłócać odpoczynku tym którzy są tam na wakacjach. 

 
Camping jest położony w miejscowości Gacki położonej między uzdrowiskiem Busko Zdrój a Pińczowem nad zbiornikiem Pompa. Obok znajduje się zbiornik Podkowa a oba są pozostałością po kopalni gipsu, która została zalana. Biją tam obecnie źródła, a w wodzie jest siarka, która ma właściwości zdrowotne. Dużym plusem tych jezior jest ich czystość, przy naszej plaży woda była przejrzysta nawet na dwóch metrach. Poza tym na polu namiotowym rosną modrzewie i wierzby dające ulgę w słoneczne dni. 


Dla dzieci był to istny raj, woda i piasek na wyciągnięcie ręki, koledzy i koleżanki na zawołanie. Do tego stopnia tak bardzo im się tam podobało że z płaczem i jękami wyciągaliśmy ich na wycieczki gdy chcialiśmy coś zwiedzić.
zbiornik Podkowa w Gackach Ciuchcia Expres Ponidzie - przerwa na kiełbaski dawna kopalnia gipsu w Gackach Ciuchcia Expres Ponidzie - stacja Umianowice Gacki zachód słońca na zbiorniku Pompa w Gackach Ponidzie Zbiornik Pompa w Gackach camping Loch Ness w Gackach zalana kopalnia gipsu w Gackach camping Loch Ness w Gackach Busko Zdrój camping Loch Ness w Gackach Ponidzie\\ Busko Zdrój Nowa Dolina Nidy - kopalnia gipsu w Gackach Gacki Busko Zdrój Góry Pińczowskie Ponidzie - Gacki, Busko Zdrój i Pińczów Ciuchcia Expres Ponidzie Pińczów - kaplica na górze św. Anny Ciuchcia Expres Ponidzie widok na Pińczów Ciuchcia Expres Ponidzie zakola Nidy Ciuchcia Expres Ponidzie widok na Pińczów Ciuchcia Expres Ponidzie budynek Muzeum w Pińczowie Ciuchcia Expres Ponidzie - Nida Ciuchcia Expres Ponidzie budynek Muzeum w Pińczowie Ciuchcia Expres Ponidzie - widok na Góry Pińczowskie
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2010-06-21 09:01:11
Ponidzie to miejsce magiczne. Zafascynowana byłam przyrodą i magią historycznych perełek. Chotel Czerwony z kościółkiem fundowanym przez Jana Długosza, Szydłów- kamienne miasto zw.polskim Carcassonne, czy Rezerwat Skorocice- z bogatą rzeźbą krasową i wiosennym przeuroczym miłkiem wiosennym.Piękne miejsca, urocze,zachwycające.
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2010-06-15 12:41:57
Ja też zwiedziłam Ponidzie , bardzo mi się podobało zwłaszcza Pinczów i Wiślica to naprawdę przepiękna kraina.
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
2009-07-26 20:51:10
To był nasz pierszy wyjazd pod namiot a planowaliśmy go już od trzech lat. Kamping Loch Ness w
Gackach gdzie byliśmy był strzałem w dziesiątkę. Samo nocowanie pod namiotem jest wspaniałym przeżyciem. Dzieci przebywały półtora tygodnia ciągle na świeżym powietrzu, poznały inne dzieci a rodzice wieczorami mogli się integrować czasem przy wspólnym ognisku. Trafiło nam się bardzo fajne towarzystwo bo np. dwoje ojców ugotowało składkowy bigos dla całego pola namiotowego a sąsiądzi złowili i usmażyli składkowego karpia.
Jak na razie jestem jeszcze pod urokiem spędzania wakacji pod namiotem i kampingu w
Gackach. Polecam.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020