Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Janek

Bystra i Błyszcz od Doliny Starorobociańskiej.

2009-07-14
2009-07-15 17:11:45
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Siwa Polana /około 920m n.p.m./ - Polana Huciska /około 1020m n.p.m./ - Wlot do Doliny Starorobociańskiej / - Starorobociańska Polana /1120m n.p.m./ - Starorobociańska Rówień /1390m n.p.m./ - Siwa Przełęcz /1812m n.p.m./ - Liliowy Karb /1959m n.p.m./ - Baniasta Przełęcz /1946m n.p.m./ - Błyszcz /2159m n.p.m./ - ścieżką po grani - Bystra /2248m n.p.m./ - Baniasta Przełęcz - Liliowy Karb - Siwa Przełęcz - Ornak /1854m n.p.m./ - Iwanicka Przełęcz /1459m n.p.m/ - Wlot do Doliny Starorobociańskiej - Polana Huciska - Siwa Polana
Korzystając ze słonecznej pięknej pogody wybrałem się rankiem z planem na Siwą Przełęcz a wylądowalem na Błyszczu i Bystrej.
Po dojściu Doliną Starorobociańską z Doliny Chochołowskiej / tam przykleiłem się do sympatycznej grupki turystów z Bydgoszczy / na Siwą Przełęcz i zobaczywszy wspaniałe widoki zmieniłem plany dzisiejszego dnia.
Postanowiliśmy iść najpierw na Błyszcz a później wydeptaną ścieżką graniami szczytów na Bystrą - najwyższy szczyt Tatr Zachodnich.
Ze szczytu Bystrej tego właśnie dnia było widać wszystko, co możliwe jest do zobaczenia prawie przy optymalnej widoczności.
Trawersując w drodze powrotnej szczyt Błyszcza dotarliśmy spowrotem do Baniastej Przełęczy, Liliowego Karbu i na Siwą Przełęcz.
Moi sympatyczni towarzysze wędrówki zeszli spowrotem Doliną Starorobociańską, natomiast ja już samotnie bez kropli wody /miałem tylko resztki herbaty w termosie/ przez Ornak i Iwanicką Przełęcz, dotarłem do Doliny Chochołowskiej /dopadając tuż przed doliną do płynącego strumienia z lodowatą wodą/.
Stamtąd rowerem, praktycznie bez pedalowania z ręką na hamulcu przemknąłem na pusty już prawie parking w Dolinie Chochołowskiej.
Nawet znajomej góralki z Witowa już nie było z oscypkami przy szlabanie.
Bystra i Błyszcz od Doliny Starorobociańskiej.
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020