Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Artur

Muzeum Łąki, Bagna Biskupickie

2009-07-08
2009-07-08 23:55:58
Avatar użytkownika
Artur Krajtroter 2111 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Owczary > Nowe Biskupice
Owczary Muzeum Łąki
Owczary
to niewielka miejscowość położona na trasie nr 31, leżąca pomiędzy Kostrzyniem nad Odrą (okolo 11 km na południe), a Słubicami (20 km na północ). Można tutaj dojechać autobusem PKS, lub pociągiem do stacji Górzyca i potem pieszo 1,5 km. Dogodny dojazd szlakami rowerowymi z Kostrzynia n/Odrą.
Główną atrakcją miejscowości jest jedyne w Polsce Muzeum Łąki - ekspozycja poświęcona ekostemom trawiastym świata, Polski oraz okolic Owczar. Oprócz okazów zielnikowatych można tutaj zobaczyć zwierzęta łąkowe, poznać życie łąki i sposoby jej użytkowania. W Stacji prowadzone są zajęcia edukacyjne, pokazy przeźroczy, projekcje filmów przyrodniczych itp. Organizowane są także kilkudniowe pobyty i obozy przyrodnicze dla dzieci i młodzieży.
Muzeum czynne jest codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10.00 - 16.00. Cena biletu 3.00 zł. Na miejscu można nabyć wydawnictwa przyrodnicze, a także zasięgnąć informacji o atrakcjach przyrodniczych i turystycznych regionu.
W budynku Muzeum znajduje się do dyspozycji turystów 20 miejsc noclegowych.
Adres: Stacja Terenowa Lubuskiego Klubu przyrodników Owczary 17, 69-113 Górzyca, tel. 095 759 12 20
Opracowane na podstawie wydawnictwa A. Jermaczek, P. Pawlaczyk, Murawy w Owczarach, Świebodzin 1999.

Bagna Biskupickie
Aby dojechać do Bagien Biskupickich należy w miejscowosci Nowe Biskupice zjechać z trasy nr 137 na drogę bez numeru prowadzącą do Rzepina (rozjazd dobrze oznakowany). Po około 1,5 km w lesie znajduje się po prawej stronie droga brukowa (o ile dobrze sobie przypominam) na Rybocice. Po około 800 m zobaczymy w lesie Bagna Biskupicki. Widoki są przepiękne i jedynie 100 % szcześcia psują słupy trakcji energetycznej ustawione przez środek bagien. Nie wiem kto pozwolił na taką inwestycję, ale psuje ona cały urok tego miejsca (widoczene na kilku zdjeciach). Na terenie bagien widziałem wiele zwierząt, od owadów do ptaków. Bagna Biskupickie obejmują teran 25,47 ha. Polecam to miejsce położone w środku lasów, gdzie można wypocząć w ciszy i spokoju.

Strumyk wypływający z bagien Bagna w całej okazalości Na brzegu bagna spotkałem zaskrońca, musicie uwierzyć na słowo ;) Bocian na kominie muzeum Budynek Muzeum Łąki Muzeum Łąki, Bagna Biskupickie Tabliczka z opisem miejsca
Avatar użytkownika
Artur Krajtroter 2111 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020