Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Ola Dzitkowska

Ochodzita 894 m.n.p.m,

2009-06-14
2009-06-24 21:36:20
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
Szczyt w Beskidzie Śląskim
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Koniaków > Istebna

Ochodzita to kolejny szczyt dla "leniuchów", prawie pod sam szczyt można podjechać samochodem. Pod samym szczytem znajduje się Karczma Ochodzita - jest to góralska karczma a raczej restauracja , ceny nie należą tu do wygórowanych ale za to posiłki są bardzo obfite. Przy Restauracji znajduję się średniej wielkości parking, gdziemożemy zapoarkować nasz pojazd. Dojedziemy tu od strony Wisły przez Istebną na Koniaków oraz drugą drogą od strony Milówki przez Laliki na Koniaków.
Na szczyt oriwadzi betonowa kładka. Kilka minut tylko dzieli zas od zdobycia kolejnej górki 🙂 Na górze znajduje się drewniana bacówka, gdzie możemy zakupić Oscypki - te oryginalne oczywiście.
Wchodząc na Ochodzitą od strony Karczmy mijamy najpierw bacówkę, później widzimy wyciąg narciarski a na końcu ołtarzyk no i oczywiście przepiękną panoramę na nasze Tatry, Tatry Słowackie, Małą Fatrę oraz Beskidy ( czywiście przy bezchmurnej pogodzie ) . To chyba jedna z ładniejszych panoram jaką można znaleźć w Beskidzie Śląskim- przynajmniej takie jest moje zdanie. Ochodzita swoim wyglądem przypomina bezleśną kopułę, to dzięki temu moża podziwiać piękne widoki dookoła . Jest górą rzadko opisywaną, choć nie wiadomo dlaczego, może ze względu na to, iż nie należy do partii wyższych szczytów.Szczególnie polecam dla rodziców z małymi dziećmi, mój 3 latek samodzielnie wszedł na szczyt Ochodzitej. Przyzwyczajajmy dzieci do wędrówek po naszych polskich górach, bo przecież mamy czym się pochwalić i z czego się cieszyć ! Podbicie nie jest zbyt strome, można wejść bez większej zadyszki.
Gorąco zapraszam na tę góreczkę bo na prawdę warto!

Karczma
Karczma


Pomysłowa rynna w Karczmie :) Karczma Karczma Karczma Przy Karczmie Ochodzita Kawałeczek panoramy z Ochodzitej wewnątrz karczmy Widok z Ochodzitej na przysiółek Podchodzita Widok z Ochodzitej na przysiółek Podchodzita Z synem na Szczycie Troszkę wiało :) W bacówkach robią oscypki Widok ze szczytu Kaplica pod szczytem Ochodzitej Ochodzita 894 m.n.p.m,
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020