zamek w Niepołomicach, Katarzyna Jamrozik

Od Krakowa do Niepołomic

2009-05-24
2009-05-29 11:23:44
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

Była to wycieczka dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka. Były więc eksperymenty w Ogrodzie Doświadczeń, zwiedzanie Muzeum Lotnictwa, brodzenie w wodzie, obejrzenie zamku w Niepołomicach i na koniec przejażdżka rowerami po Puszczy Niepołomickiej. Dzieci wróciły z uśmiechem na twarzach a to jest najważniejsze.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kraków > Przylasek Rusiecki > Niepołomice > Kraków > Kraków > Puszcza Niepołomicka
Ogród Doświadczeń - Kraków

To była wycieczka dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka. Stwierdziłam że lepsze są wspomnienia niż kolejna zabawka, która po kilku dniach pójdzie w kąt.
Szukałam jakiś atrakcji w okolicy i przez przypadek trafiłam na stronę Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Trafiliśmy tam w miarę bez komplikacji jak na nasze możliwości jazdy po Krakowie. Ogród znajduje się w Parku Lotników naprzeciwko M1 gdzie można zaparkować. Na stronie pisało że ogród obejdzie się w półtora godziny, ale przy biegach naszych dzieci zrobiliśmy to w czasie dwa razy krótszym. Jest tam około 40-stu ekspozycji przedstawiających różne eksperymenty i prawa fizyki. Z najciekawszych mogę wymienić różnego rodzaju lustra, wprawianie wody w wir, chodzenie po linie, przeciąganie się wózkami, mówienie do siebie na odległość przez tuby, dwie połączone huśtawki, trampolina itp. Dla dzieci była to frajda.

Muzeum Lotnictwa Polskiego - Kraków

Szukając kolejnych atrakcji dla dzieci znalazłam niedaleko Muzeum Lotnictwa Polskiego. Znajduje się on też w Parku Lotników więc spacerkiem wśród zieleni ruszyliśmy dalej. Na wstępie przy kasie Kubie kupiliśmy do przypięcia znaczek z samolotem, który z dumą nosi i dzisiaj nawet wziął go do przeszkola. A w muzeum czuł się jak w raju oglądając około setki samolotów, odrzutowców, rakiet. Było mu też bardzo wesoło gdy zobaczyliśmy jedne z pierszych samolotów, szybowców i innych bliżej nieokreślonych pojazdów latających. Nawet Jagoda która niezbyt chętnie szła do Muzeum wyszła stamtąd zadowolona.

Przylasek Rusiecki

Muszę przyznać że nogi nas trochę rozbolały od tego zwiedzania i spacerowania. Czas więc nadszedł aby gdzieś posiedzieć i odpocząć. I tak znalazłam z kolei na mapie stawy na osiedlu Przylasek Rusiecki. Jest tam bardzo przyjemnie, a przy zbiornikach wodnych które powstały po wydobywaniu żwiru są wyznaczone kąpieliska i tereny do wędkowania. My mieliśmy dalsze cele do zwiedzania więc siedliśmy tam na chwilę, wypiliśmy kawę z termosa a dzieci pobrodziły w wodzie. Choć gdyby Kubie pozwolić to już by się wykąpał. Mam nadzieję że kiedyś pojedziemy tam na cały dzień i zajrzymy w każdy zakamarek tych stawów.

Niepołomice

Następny punkt wycieczki to obejrzenie zamku w Niepołomicach, który robi wrażenie, podobnie jak mały rynek z fontanną. Dzieciom natomiast najbardziej spodobał się ogromny rycerz pod zamkiem, park ze ścieżkami do biegania i plac zabaw.

Puszcza Niepołomicka

Mieliśmy juz wracać do domu ale chciałam jeszcze sprawdzić co jest przy parkingu w Puszczy Niepołomickiej. A tam można było wyporzyczyć rowery. Więc pojeździliśmy jeszcze z godzinę no a potem już niestety do domu.
przed zamkiem w Niepołomicach zamek w Niepołomicach rynek w Niepołomicach zamek w Niepołomicach zamek w Niepołomicach obłędny rycerz zamek w Niepołomicach Niepołomice zamek w Niepołomicach kąpielisko w Przylasku Rusieckim pod Krakowem kąpielisko w Przylasku Rusieckim pod Krakowem kąpielisko w Przylasku Rusieckim pod Krakowem w Parku Lotników pomnik lotników pomnik w Parku Lotników w Parku Lotników Muzeum Lotnictwa Polskiego\\ stare samoloty stare samoloty aleja migów ekspozycja samolotów z tego pojazdu Kuba się mocno śmiał Ogród Doświadczeń można sprawdzić kto jest silniejszy a tu coś na utrzymanie równowagi można się nauczyć chodzić po linie tworzenie wirów wodnych tworzenie wirów wodnych zamek w Niepołomicach Od Krakowa do Niepołomic
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
2009-05-31 15:19:13
No to pewnie fajnie wracać w takie rodzinne strony bo w Krakowie i w jego okolicach zawsze się znajdzie coś ciekawego i za każdym razem wraca się tam z przyjemnością. My do tej pory do Krakowa zawsze jeździliśmy pociągiem z Trzebini. Najpierw sami a później już z dziećmi. Tym razem wybraliśmy się autem bo chcieliśmy więcej zwiedzić. Żałuję tylko że mieliśmy mało czasu na zwiedzenie Puszczy Niepołomickiej.
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2009-05-31 11:13:18
Kasiu, niezły pomysł na wycieczkę dla dzieci. Z załączonych zdjęć widać, że miały dużo frajdy.
A tak na marginesie, to byłaś bardzo blisko moich rodzinnych stron 🙂
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021