, Janek

24. Przełęcz Liliowe i Kasprowy Wierch z Kuźnic.

2009-05-22
2009-05-22 21:41:08
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Kuźnice /około 1000m n.p.m./ - Przełęcz między Kopami /1499m n.p.m./ - Schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej /1500m n.p.m./ - Przełęcz Liliowe /1952m n.p.m./ - Beskid /2012m n.p.m./ - Kasprowy Wierch /1987m n.p.m./ - Kuźnice
Wycieczkę zaczynamy od Pomnika Lotników Polskich, skąd dochodzimy do Kuźnic.
Doliną Jaworzynki dochodzimy do Przełęczy między Kopami, zamieniając po drodze piękną wiosnę na także mającą swoje uroki prawie zimę.
Już w zupełnie zimowej scenerii dochodzimy do Schroniska PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej. Tutaj po naradzie z przewodnikiem zapada decyzja, że idziemy dalej na Kasprowy Wierch.
Mimo,że to koniec maja żółty szlak na Kasprowy wierch jest jeszcze przykryty śniegiem, dlatego też decydujemy się wejść przez Przełęcz Liliowe i Beskid.
Odbijamy zielonym szlakiem od dolnej stacji wyciągu krzeselkowego w lewo i trochę szlakiem po ubitych płatach śniegu, trochę obok wytyczonego szlaku dochodzimy do Przełęczy Liliowe.
Stąd bez problemów docieramy szlakiem czerwonym, szczytem wzdluż granicy do Beskidu, skąd rozciągają się wspaniałe widoki praktycznie we wszystkich kierunkach, bo to przecież dwutysięcznik.
Do praktycznie zimowego jeszcze Kasprowego Wierchu docvhodzimy bez trudu, ale dalej ze względu na zalegający śnieg na zboczach Kasprowego decydujemy się zjechać do Kuźnic kolejką linową.
Piękna pogoda i zmienne warunki na trasie dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
24. Przełęcz Liliowe i Kasprowy Wierch z Kuźnic.
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021