Widok na..Czantorię? Chyba tak, Marta

Równica, Orłowa

2009-05-17
2009-05-19 20:30:47
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
Spacerek na Równicę i Orłową
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ustroń
Tym razem coś lekkiego: spacer na Równicę czerwonym szlakiem od Jaszowca i dalej, na Orłową. Równica jako taka nie jest specjalnie powabna - prowadzi tu asfaltowa droga, którą pędzi mnóstwo żelastwa na sam szczyt. Szlak przecina kilka razy drogę, ale te fragmenty, które idą lasem, są naprawdę ładne. Równica, jak Równica, idziemy dalej, na Orłową. Jest tam bardzo fajne prywatne schronisko: Chata na Orłowej. Sympatyczni gospodarze, ceny przyzwoite, ładna okolica. Cały czas śliczna pogoda, widoczność dobra, rekompensata za poprzedni dzień i deszcz na Stożku😉
Ładne widoki na Beskidku, stąd zejście 'dziko'. tzn. jakąś leśną drogą w dół, zawierzywszy GPSowi. Jak się okazało, słusznie - szybko trafiliłyśmy do celu, tj. z powrotem do Jaszowca. Miły spacerek na niedzielne popołudnie/przedpołudnie.
Równica, las Las na zboczach Równicy Chata na Orłowej Chata na Orłowej Chata na Orłowej, brama Przełęcz Beskidek Przełęcz Beskidek Widoczek Równica, Orłowa
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Bastet Monia Krajtroter 2964 kilometrów
2010-05-01 13:03:24
Dziękuję za komentarze. Widzę podobną trasę :-) Na Orłowej jest bardzo ładnie - szczególnie zrobiła na mnie w dzień z mgłami. Pozdrawiam :-)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021