Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Panorama z wyciągu, Marta

Czantoria, Soszów i Stożek

2009-05-16
2009-05-19 20:09:01
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
Przejście górskie na trasie Czantoria - Soszów Mały, Wielki, Stożek Mały, Wielki
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ustroń > Wisła
Ze stacji PKP Ustroń Polana przeszłyśmy kawałeczek do wyciągu, podjechałyśmy na Polanę Stokłosicę. Jadąc, można rozkoszować się ładnymi widokami: panorama górska i piękny las. Od Polany dalsza droga już na piechotę - kolejno Czantoria, obejrzenie czeskiego schroniska, powrót na szczyt Czantorii (schronisko jest nieco niżej) i spacer ku Soszowowi. Piękne lasy bukowe, teraz okryte świeżą soczystą zielenią, mnóstwo starych drzew, o pięknie ukształtowanych konarach i pniach, urocze leśne ścieżki, zachęcające do śmignięcia po nich rowerem😉 Od Soszowa ładne widoki na rozpościerającą się panoramę pól i gór, niestety pogoda zaczęła się psuć. Dotarłyśmy do schroniska na Stożku - bardzo ładny budynek, w środku wiszą stare narty wyeksponowane na ścianie jako ozdoba😉 Zaraz po opuszczeniu budynku schroniska dopadł nas deszcz i mgła, więc wiele sobie już nie pooglądałyśmy. Końcówka trasy na stacji PKP Wisła Głębce.
W porównaniu z Beskidem Żywieckim Śląski (przynajmniej rejony omawiane w tej wycieczce) wydaje się być łagodniejszy, bardziej 'ucywilizowany', Żywiecki jednak jest surowszy, dzikszy. Choćby same trasy: Śląski: żwirowe, lesne drogi - Żywiecki: błoto i kamienie, gałęzie, patyki leżące na szlaku😉 Oba regiony są piękne, ale do mnie bardziej przemawia dzikość Żywieckiego.
Świeża wiosenna zieleń lasów Beskidu Takie widoki są w okolicach Soszowa Schronisko na Soszowie Widoczek ku Stożkowi Las koło Stożka Schronisko na Stożku Stare narty.. na takich się kiedyś jeździło;) Mgła zasnuła Stożkowe lasy.. Jazda ku Czantorii Czantoria, Soszów i Stożek
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2012-09-25 21:57:57

ladna wyprawa.

 

Pozdrawiam Karol Barsolis

Avatar użytkownika
Małgorzata Zapaleniec 824 kilometrów
2009-05-19 21:21:04
Zgadzam się z Tobą, Marto, że szlaki Beskidu Śląskiego zdają się dość "ucywilizowane". Podobne wrażenie odniosłam wędrując w przeciwnym kierunku, tzn. od Stożka na Czantorię (zapraszam do przeczytania mojej relacji). Miło wspominam pobyt w tamtych okolicach i kiedyś pewnie się skuszę na bardziej "dziki" Beskid Żywiecki.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020