Romantyczny Antonin, Anna Piernikarczyk

Antonin - romantyczny azyl

2005-05-01
2008-05-19 19:26:23
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
Wycieczka do wspahiałego, a przy tym zacisznego zakątka Wielkopolski - Antonina.
Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)
Antonin to takie fajne miejsce na wyciszenie i spokojny wypoczynek na łonie przyrody w towarzystwie historii, i to romantycznej historii... 🙂

Ponoć miłość przeżył tu sam Fryderyk Chopin, zakochując się w córce właściciela tutejszego pałacu - Antoniego Radziwiłła. Nie dziwię się, że taka sceneria skłoniła go do wyższych uczuć, bowiem okolica ta jest niezwykle przyjemna a nawet powiedziałabym nostalgiczna.

Dworek Myśliwski urzeka swym pięknem i zadziwia niecodzienną architekturą, a jego otoczenie zachęca do spacerów. Blisko stąd również do kąpieliska, a na południu rozciąga się malownicza i cenna przyrodniczo Dolina Baryczy objęta ochroną w postaci parku krajobrazowego.

Polecam to miejsce na wypoczynek, jeśli nie dłuższy, to przynajmniej na chwilę zapomnienia w trasie...
Antonin - otoczenie pałacu Raz na wozie raz pod :) Kościół w Antoninie Dolina Baryczy Krzyżówki Jezioro w Antoninie Antonin - romantyczny azyl Pałac Myśliwski w Antoninie
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Komentarze

Maciej Nowicjusz 1 kilometrów
2008-08-23 10:01:50
Moim zdaniem na tych zdjęciach nic nie widać. Takie zdjęcia można zrobić nie będąc tam.:P
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
2008-05-21 14:53:52
No to tylko się zakochać. W naturze oczywiście, kaczki są piękne, ta jedna kojarzy mi się ze złotą kaczką z bajki.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021