, Daria i Krzysztof Nowakowscy

Tropem kormoranów

2009-05-08
2009-05-08 10:08:55
Avatar użytkownika
Daria i Krzysztof Nowakowscy Zapaleniec 762 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Sobieszewo > Kąty Rybackie
Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do ostoji kormorana w Kątach Rybackich.Mnóstwo tych czarnych ptaków ujrzeliśmy już idąc drogą wiodącą od plaży.Latały w morze i z powrotem,dzięki czemu nie mieliśmy najmniejszego problemu z trafieniem do rezerwatu.Na miejscu okazało się co jest prezyczyną takiej ich aktywności.Poprostu we wszystkich gniazdach siedziały pisklęta i troskliwi rodzice dwoili sie i troili,aby swój przychówek wykarmic,a nie jest to proste zadanie,bowiem małe brzuszki wciąż dopominały się pokarmu.
Troche przygnebiające wrażenie wywiera las w tym miejscu.Powodem są ptasie odchody,które dosłownie spalają drzewa,na których gniazdują ptaki,ale na szczęście rekompensuje to wiosenna,soczysta zieleń wszystkiego wokół.
Ptaków jest naprawdę dużo.Powietrze wypełniają ich dźwięki,panuje tam niesamowity ruch,stale jakieś ptaki przylatują znad morza,a inne odlatują nad nie.Można poprostu usiąść na ziemi i przez dłuższy czas przyglądać się tamu niezwykłemu spektaklowi.
Trzeba tylko uważać na głowy,gdyż od czasu do czasu z góry coś spada:)
Avatar użytkownika
Daria i Krzysztof Nowakowscy Zapaleniec 762 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020