Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Wnętrze cerkwi, Janek

11. Cerkiew św. Mikołaja w Rabem.

2009-05-07
2009-05-07 14:03:02
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Bieszczadzkie cerkwie to głównie zaniedbane walące się niekiedy budowle, będące jednocześnie bardzo cennym źródłem historycznych dziejów tego regionu.
Drewniana cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja z 1858 roku a od 1971 roku przekształcona w  kościół
We wnętrzu znajduje się bardzo ciekawy i cenny ikonostas, częściowo zdewastowany.
Na zewnąrz murowana dzwonnica a jednocześnie bramka, przykryta namiotowym dachem z latarnią.  Przy cerkwi znajduje się stary, bardzo zaniedbany cmentarz z kilkoma nagrobkami i stare drzewa pomniki przyrody.
Przy odpowiedniej opłacie wnętrze cerkwi jest udostępnione do zwiedzania, z czego oczywiście nie omieszkaliśmy skorzystać.
Wnętrze cerkwi Wnętrze cerkwi Wnętrze cerkwi Murowana dzwonica - bramka cerkwi 11. Cerkiew św. Mikołaja w Rabem. Opuszczamy teren cerkwi Wyjście z cerkwi Cerkiew i dzwonnica - brama do niej Cerkiew z boku Cerkiew z boku Okazałe stare drzewa pomniki między nagrobkami Stare nagrobki przycerkiewne Stare nagrobki przycerkiewne Stare nagrobki przycerkiewne
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020