Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Daria i Krzysztof Nowakowscy

Psimi zaprzegami po Borach Tucholskich-wspomnienia z zimy.

2009-05-05 - 2009-05-06
2009-05-05 23:14:24
Avatar użytkownika
Daria i Krzysztof Nowakowscy Zapaleniec 762 kilometrów
Włóczęga psimi zaprzęgami po Borach Tucholskich
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Bory Tucholskie > Zalew Koronowski-włóczęga psimi zaprzęgami po Borach Tucholskich

21-ego listopada odwiedzili nas dwaj maszerzy z Wielkiej Brytanii,Craig i Bret.Pierwszy z nich ma własne siberiany i ściga się w wyścigach w UK.Mieli dużego farta,bowiem akurat spadł śnieg i po raz pierwszy życiu mieli okazję pojechać na saniach.
Spędziliśmy dwa urocze dni wypełnione jazdą zaprzęgami,a najfajniejsze było to,że włóczyliśmy się bez żadnego konkretnego celu po lesie,a jedynym kryterium doboru trasy była jakość śniegu na niej zalegającego.Nie obyło się też bez dodatkowych atrakcji.W niedzielę podczas próby rozplątania psów Breta ucieka nasz zaprzęg!Natychmiast Bret rusza w pościg,ale szóstki psów z pustymi saniami nikt nie dogoni.Po prawie dwukilometrowym pościgu dopadamy je zaplątane w krzakach na bagnach otaczających Zalew.Jesteśmy wykończeni.Bieg w ciężkich zimowych butach to coś naprawdę godnego polecenia!
Nie przypuszczaliśmy wtedy, na bagnach,że to nie koniec naszych przygód tego dnia.
A zaczęło się tak.W miarę upływu czasu warunki śniegowe pogarszały się w coraz szybszym tempie.Sanie,na których jechał Craig miały bardzo wąskie płozy.niesamowicie wstrzymujące jego jazdę w miejscach pozbawionych śniegu i wtedy podejmujemy decyzję-łączymy dwa mniejsze zaprzęgi w jeden,sanie Craiga bierzemy na hol i dalej podążamy dwoma teamami.Wszystko super.Poza tym,że chłopaki chcieli sfilmować dalszą jazdę małą kamerą zamontowaną na saniach!Chwila nieuwagi podczas jej montażu i po raz drugi tego dnia oglądamy odjeżdżające sanie!
Tym razem pościg kończymy po półtorakilometrowym biegu i walce z psami leśniczego.
Na szczęście wszystko skończyło się bez strat "w ludziach i sprzęcie",a my znowu dostaliśmy solidnie w kość.Taki jest mushing,a taka akcja jest tylko jedną z jego wielu twarzy!
Psimi zaprzegami po Borach Tucholskich-wspomnienia z zimy.
Avatar użytkownika
Daria i Krzysztof Nowakowscy Zapaleniec 762 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020