Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Strumyk, Teresa Nowak

Tatry Zachodnie - Ornak

2008-05-06
2008-05-06 17:22:44
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
Mało znany i mało uczęszczany szczyt w Tatrach Zachodnich.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kościelisko > Dolina Kościeliska > Jaskinia Mroźna > Smreczyński Staw
Dolinę Kościeliską na pewno każdy doskonale zna. To chyba najpopularniejsza Dolina Tatrzańska i bardzo ładna.
Panuje tam ruch jak na Floriańskiej w Krakowie. Bywa tłoczno ale większość turystów poprzestaje na dotarciu do Schroniska Ornak. My postanowiliśmy podążyć dalej mimo deszczu który nas przywitał właśnie w schronisku.
Poszliśmy żółtym szlakiem na Iwaniacką Przełęcz.( Bardzo polecam również krótki czarny szlak do Smreczyńskiego Stwu, bardzo spokojne i urokliwe miejsce. )
Po drodze deszczyk ustał i na przełęczy dla odmiany pojawiło się piękne słoneczko. Można się było wylegiwać na trawce i odpoczą przed podejściem na szczyt Ornaku.
Przejście grzbietem Ornaku to widoki roztaczające się ze wszech stron. Rewelacja!
Wogóle Tatry Zachodnie są troszkę inne od Tatr Wysokich, mają swój inny niepowtarzalny urok.Poza Ornakiem byłam jeszcze tylko na Grzesiu i ciągle chcę tam wrócić by przejść szczytami - Rakoń, Wołowiec, Starobociański Wierch, Błyszcz.
By zejść na "niziny" poszliśmy w kierunku Starobociańskiego i tam na Siwej Przełęczy odbiliśmy na czarny szlak do Starobociańskiej Doliny. Schodzenie w dół było długie i męczące jednak na dół trzeba dojść...
W Dolinie Chochołowskiej spotkaliśmy pasące się koniki, tak jak w Kościeliskiej owieczki. Złapaliśmy busa którym wróciliśmy do Kir na parking po nasze autko i po długim dniu wróciliśmy do domu.
Owieczki Polana przy Schronisku Ornak Tatrzański szczyt Grzbiet Ornaku Tatry Na szlaku W Dolinie Chochołowskiej Strumyk Tatry Zachodnie - Ornak
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2012-10-15 21:40:19

pieknie  pieknie .

Gory ktore kocham .

 

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2008-08-16 20:58:05
Krystyno, cieszę się, że moja wycieczka wywołała miłe wspomnienia.
W góry zawsze warto wracać.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2008-08-02 11:01:34
hehe z biegiem czasu do tych młodzieńczych wspomnień nabiera się coraz większego sentymentu... Już to sama po sobie widzę :)
Avatar użytkownika
krystyna Zapaleniec 857 kilometrów
2008-08-01 23:40:14
dzięki Tobie wróciły wspomnienia szkolnych wycieczek... trzykrotnie nocowaliśmy w schronisku na Ornaku, oczywiście byłam i nad Czarnym Stawem i na Przełęczy Iwanickiej... Kominiarski Wierch... wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia... kiedyś tam powrócę...
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020