Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
I Stacja Drogi Krzyżowej., Janek

7, Wycieczka w Beskid Wyspowy

2009-04-10
2009-05-03 18:28:10
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów
Coroczna pielgrzymka turystów i przewodników górskich na Mogielicę.
Tradycyjnie, a w 2009roku już po raz dziesiąty odbyla się w Wielki Piątek Droga Krzyżowa na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego Mogielicę / 1170m n.p.m. / organizowana przez mielecki oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Pielgrzymka rozpoczęła się błogosławieństwem uczestników w kościele parafialnym w Jurkowie, skąd zebrani przeszli szlakiem turystycznym na szczyt Mogielicy.
Pielgrzymi zatrzymywali się na kolejnych coraz wyżej położonych XXIV stacjach, symbolizujących mękę Chrystusa.
Niesamowitych wrażeń i przeżyć dostarczyła sceneria górskiego krajobrazu i budzącej się nieśmialo tegorocznej wiosny.
Tegoroczna droga Krzyżowa w której miałem przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy odbywala się w miłej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie.
Jurków oddala się a Mogielica przybliża. Trochę relaksu, szczególnie dla młodszych uczestników pielgrzymki i wracamy tym razem już do Chyszowki Ostatnie słowa organizatorów do uczestników pielgrzymki. Rodzinne zdjęcie jednej z rodzin, uczestniczącej w pielgrzymce Błogosławieństwo w kościele w Jurkowie uczestnikom pielgrzymki. 7, Wycieczka w Beskid Wyspowy Jesteśmy u celu naszej pielgrzymki Odpoczynek na polanie przed szczytem Mogielicy. Panorama na Beskid Wyspowy Wielki Piątek ale zjeść coś trzeba. Już przedostatnia stacja. Coraz bliżej mamy do celu. Kolejna stacja Idziemy dalej w pięknej scenerii przy słonecznej pogodzie Czym wyżej więcej śniegu. II Stacja Idziemy dalej w górę.
Avatar użytkownika
Janek Krajtroter 9558 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020