Moja mama/ Ruiny Zamku, Karolina B.

Zamek Bolczów - ruiny

2009-04-28
2009-04-28 08:26:56
Avatar użytkownika
Karolina B. Wędrowiec 110 kilometrów
Zamek Bolczów - Janowice Wielkie
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Janowice Wielkie > Zamek Bolczów > Stacja kolejowa
Jedną z moich pierwszych, dalekich podróży odbyłam w wieku 7lat. Janowice Wielkie (koło Jeleniej Góry) były tego doskonałym przykładem.
Moja wyprawa prowadziła do Sanatorium dziecięcego, do którego udałam się z bratem i rodzicami (pociągiem). Po przyjechaniu do miejsca docelowego rodzice zostawili nas w ośrodku na okres 3 tygodni. Pamiętam, że rozstanie przysporzyło mi wiele smutku…lecz na chwilę obecną nie sposób, by opowiadać o szczegółach pobytu w Sanatorium…
A mianowicie ostatniego dnia naszego przebywania w ośrodku, przyjechali po nas rodzice wraz z wujkiem. Udaliśmy się wtedy na pieszą wędrówkę do Zamku Bolczów…Przyznam, że wiedziałam jedynie wtedy, iż idę przez las, do jakiegoś zamku. Na pewno nie kojarzyłam oryginalnej nazwy dolnośląskiej ruiny. Nie pamiętam też dokładnie jak długo zwiedzałam zamczysko. Wiem jednak, że było to miejsce nie do opisania, pełne ogromnych skał, brył, bujnej przyrody czy strumyków wody. Miejsce z pewną tajemnicą, której nie sposób było odczytać.
Do tej pory pamiętam o tamtych terenach. Żałuję, że nie udało mi się tam powrócić. Myślę natomiast, iż w tym roku odwiedzę rejony Sudetów-jednych z najwspanialszych miejsc w Polsce. Moim ”skromnym” zdaniem- również na świecie. W przyszłości zamierzam również odwiedzić Zamek Książ, który w swoim wnętrzu posiada pewne elementy stylu - rokoko(mojego ulubionego stylu architektonicznego).
Kończąc swoją krótką wypowiedź chciałabym polecić, zachęcić do odwiedzenia Zamku Piastowskiego Bolczów. Taka wyprawa na pewno pozostanie głęboko w pamięci, a miejsce jest typowym unikatem wartym obejrzenia. Nie bójmy się więc odkrywać nowych zakątków POLSKI- naszej Ojczyzny.

Avatar użytkownika
Karolina B. Wędrowiec 110 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020