, mirosław

Korona Gór Polskich-Czupel

piesza, górska, #polakiNaSzlaki
2020-09-05
2020-11-26 21:08:15
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Czupel w Beskidzie Małym

2.Czupel 05/09/2020r.
Szczyt w beskidzie małym (930m n.p.m)-znajdujący się w jego zachodniej części położonej na zachód od doliny Soły . Jest to tzw. Grupa Magurki Wilkowickiej.
Jest to mój drugi szczyt który mogę zaliczyć do Korony Gór Polskich.
Wspinaczkę na ten szczyt rozpocząlem w wilkowicach na dworcu PKP skąd ruszyłem najpierw szlakiem zielonym,a po krótkiej chwili szlakiem czarnym.Szlak czarny prowadził mnie przez całą miejscowość,aż w końcu skręcił w las.Na szlaku towarzyszył mi szum rzeki,oraz miejscami kamieniste odcinki wąwozu,a także ciemny las,w takich warunkach dotarłem do skały czarownicy gdzie zrobiłem pierwszy postój.Niestety widoków brak,więc idę dalej szlakiem czarnym i docieram do punktu widokowego gdzie robię kilka zdjęć.Na drugim punkcie widokowym już się niezatrzymuję idę dalej szlakiem aż docieram do niebieskiego szlaku,który prowadzi na Czupel,ruszam w tym kierunku i po półgodzinie marszu melduję się na Czuplu,pamiątkowe zdjęcie i ruszam w drogę powrotną do schroniska gdzie robię dłuższą przerwę.Po odpoczynku ruszam szlakiem zielonym w kierunku straconki,początek trasy mija szybko,niestety końcówka szlaku niemiłosiernie się mi dłuży(muszę iść parkiem i pokonywać trzykrotnie przecinającą szlak drogę).Wkońcu docieram do głównej drogi,skąd idę w kierunku kościoła gdzie zatrzymuje się autobus miejski którym odjeżdzam ze straconki.
 Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów
2020-12-01 08:11:51

Gratuluję kolejnego szczytu, Czupel też nie jest nasz, byliśmy na Magurce jedynie

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021