Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wycieczka po okolicach Suwałk

2009-04-22
2009-04-22 22:21:00
iwtg1140rtu Wędrowiec 100 kilometrów
Więc tak... najwygodniej jest podróżować rowerem, znakomity środek transportu. Na Suwalszczyźnie wystepuje dużo, dobrze oznakowanych szlaków rowerowych, którymi mozna dotrzec w każde miejsce warte zwiedzenia a zarazem odpoczynku. Godne polecenia są mosty tzw. mosty w Stańczykach. Są to potężne mosty ich rozmiary oraz konstrukcja wywiera niesamowite wrażenie. Otoczenie i piękne widoki z góry .... polecam te miejsce 🙂
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Suwałki > Jeleniewo > StańczykiGóra Cisowa
Góra Cisowa

Kościół w Jeleniewie – zabytkowa drewniana świątynia z 1878 roku położona przy rynku w Jeleniewie, z rokokowym wyposażeniem, pochodzącym z nieistniejącego już kościoła w Magdalenowie koło Wigier.

Góra Cisowa (zwana także Suwalską Fudżijamą) - wzniesienie utworzone przez morenę czołową. Leży na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, koło wsi Gulbieniszki. Wzniesienie ma charakterystyczny kształt przypominający stożek krateru wulkanu

Mosty w Stańczykach (inaczej: Wiadukty w Stańczykach, Wiadukty Północy) elementy nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami. Czasami nazywane Akweduktami Puszczy Rominckiej, położone w pobliżu wsi Stańczyki w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki, na północny-zachód od Suwałk, na terenie Suwalszczyzny.

Wejście na Górę Cisową
Głazy narzutowe
Mosty w Stańczykach


Widok mostów od dołu Pomnik Marii Konopnickiej w Suwałkach
iwtg1140rtu Wędrowiec 100 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020