Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
latarnia morska Kikut, Joanna

Wisełka - między morzem a jeziorem

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wisełka > Jezioro Wisełka w Wisełce > Latarnia Morska Kikut w Wisełce

Noclegi w Wisełce zarezerwowałam na samym początku marca, jeszcze zanim koronawirus oficjalnie dotarł do Polski. W kwietniu byłam już pewna, że nic z tego wyjazdu nie wyjdzie, ale nie spieszyłam się z odwoływaniem rezerwacji. W maju myślałam, że nawet jak będzie można pojechać, to nie warto, jeśli nic nie da się zwiedzić i „całodobowo” trzeba będzie nosić maseczki. W czerwcu zaczęłam nieśmiało mieć nadzieję, że jednak wyjazd może się udać. W lipcu zadzwoniłam do miejsca, gdzie mieliśmy nocować, żeby uzyskać niektóre informacje z pierwszej ręki, a nie tylko z mediów. W sierpniu, trochę wbrew sytuacji, przyjechaliśmy do Wisełki na wakacje.Wisełka jest niewielką turystyczną miejscowością położoną na wyspie Wolin, około 10 km na zachód od Międzywodzia i 10 km na wschód od Międzyzdrojów. Mnóstwo tu kwater prywatnych, domków, małych pensjonatów. Jednak nie ma dużych ośrodków wczasowych ani hoteli i w porównaniu do okolicznych bardziej znanych miejscowości, w Wisełce było cicho, spokojnie i bez wielkich tłumów.

Bałtyk w Wisełce
Bałtyk w Wisełce

Wieczorem zaraz po przyjeździe na Wolin znaleźliśmy jeszcze czas i siły na powitanie z morzem. Pobyt w Wisełce zaczęliśmy od poznawania najbliższej okolicy. Do Bałtyku mieliśmy 1,5 km drogi, czyli około 15-20 minut spaceru przez las będący częścią Wolińskiego Parku Narodowego. Do jeziora Wisełka było jeszcze bliżej. Pierwszego dnia to nam wystarczyło.

Drugiego dnia nadal krążyliśmy wokół Wisełki, ale już odrobinę dalej. Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do latarni morskiej Kikut. Latarnia Kikut znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Ma wysokość 15 m, ale uwzględniając jej położenie na klifie, wysokość światła jest największa na Wybrzeżu Zachodnim i wynosi 91,5 m n.p.m. Latarnia Kikut jest w pełni zautomatyzowana i nie została udostępniona do zwiedzania. W pobliżu latarni zeszliśmy nad wodę i brzegiem morza doszliśmy do „naszej” plaży, a stamtąd trochę inną ścieżką niż zwykle wróciliśmy do domu.

Bałtyk w Wisełce
Bałtyk w Wisełce
Bałtyk w Wisełce


Informacje praktyczne:
Noclegi: Pokoje gościnne „U Oli”, ul. Nowowiejska 31a, 72-513 Wisełka (można wykorzystać bon turystyczny)
Gastronomia: różne bary i smażalnie w Wisełce, najczęściej Karczma Na Wydmach (tuż przy wejściu na plażę, dorsz po kaszubsku – palce lizać)

Bałtyk w Wisełce mewy w Wisełce mewy w Wisełce mewy w Wisełce jezioro Wisełka w Wisełce jezioro Wisełka w Wisełce jezioro Wisełka w Wisełce droga do plaży w Wisełce droga do plaży w Wisełce droga do plaży w Wisełce plaża w Wisełce w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut w drodze do latarni Kikut przy latarni Kikut przy latarni Kikut latarnia morska Kikut latarnia morska Kikut wejście na plażę przy latarni Kikut wejście na plażę przy latarni Kikut wejście na plażę przy latarni Kikut plaża to nie pustynia brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym brzeg morza w Wolińskim Parku Narodowym droga powrotna do Wisełki droga powrotna do Wisełki
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
tomtur Uzależniony od podróży 1754 kilometrów
2020-11-25 23:55:37

Coś nad naszym morzem to coś idealnego dla mojej żony, Jeśli dodatkowo, jak napisałaś, nie tak tłoczno to by pasowało. Tylko ta odległość z Łodzi. Ale położenie w Wolińskim Parku Narodowym, który bardzo mi się spodobał podczas 2 czy 3 pobytów w Międzyzdrojach, jeszcze z Rodzicami i bratem, to wielki atut.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
2020-08-27 12:42:54

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Pięknie! Zapisałam sobie jako ulubioną, o wybieramy się być może za rok na Wolin i nie tylko i może mi się wtedy to przydać :) [/cytuj]

Miło mi. Polecam ogólnie Wisełkę jako bazę wypadową i konkretną kwaterę, gdzie jak dla mnie jedynym "minusem" był tak fajny plac zabaw, że trudno było dziecko oderwać i ruszyć na zwiedzanie.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów
2020-08-27 12:24:30

Pięknie! Zapisałam sobie jako ulubioną, o wybieramy się być może za rok na Wolin i nie tylko i może mi się wtedy to przydać :)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19196 kilometrów
2020-08-25 22:50:28

Ale fajnie nad morzem i to w rejonie wybrzeża, który bardzo mnie ostatnio ciągnie.

Ciekawie to wygląda

 

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
2020-08-25 11:29:37

[cytuj autor='marian'] Jezioro,lasy,morze i czego jeszcze trzeba do szczęścia.Oglądając fotki już chce się tam być. [/cytuj]

Też chciałabym tam nadal być, ale trzeba było wrócić do pracy :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2020-08-25 10:35:03

Jezioro,lasy,morze i czego jeszcze trzeba do szczęścia.Oglądając fotki już chce się tam być.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020