, Sławko

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu i Polska Cerekiew

piesza, łatwa, dla wygodnych
2020-07-05
2020-08-13 15:42:42
Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9225 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Tego dnia siostra zaproponowała mi nowy cel wycieczki. Czyli Arboretum w Raciborzu. Słońce grzało bardzo mocno. Nie obeszło się bez klimatyzacji. Na miejscu znajduje się parking. Tylko dwa wolne miejsca były dostępne. Świadczy to o tym, że arboretum jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. Tym bardziej, że wstęp jest darmowy.Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy przez ścieżkę w lesie. Później doszliśmy do jeziorka, gdzie ludzie sobie wędkowali. Nareszcie doszliśmy do arboretum. Jest tu platforma z której można podziwiać widoki z góry. Chciałem zejść na dół, ale siostrze nie chciało się iść. Jest tu także pomnik skonstruowany z drewna, a ścieżka prowadząca do niego jest dookoła porośnięta bukami miast partnerskich. Wśród tych drzew był również buk z Kędzierzyna-Koźla, miast czeskich i wiele innych. Można tu nawet posłuchać dźwięków wydawanych przez konkretne rodzaje drzew. Następną atrakcją w arboretum było minizoo. Można tu znaleźć osiołki, pawie, daniele i mnóstwo innych zwierząt głównie gospodarstwa domowego. A także zygzak zbudowany z drewnianych belek w celu zbadania własnej równowagi. Coś w stylu domu do góry nogami, ale o wiele prostszy konstrukcyjnie. Oczywiście nie zabrakło tu innych edukacyjnych atrakcji. Między innymi tablica informująca jak długo rozkładają się różne rzeczy w przyrodzie. Od 6 tygodni do kilku tysięcy lat. Później jeszcze zrobiliśmy sobie spacerek między paprociami i wróciliśmy do samochodu. Jadąc do arboretum z drogi wypatrzyliśmy pałac w Polskiej Cerekwi. Dlatego zatrzymaliśmy się tam na chwilę. Po przyjeździe wykonaliśmy trasę: Pałac - rynek - kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. i z powrotem.

Przyznaję, że wycieczka była super. Dużo przyrody. Biorąc pod uwagę spotkane tu atrakcje tego typu miejsca nadają się idealnie na niedzielne spacery. Dzieci będą miały mnóstwo zabawy, a dorośli odetchną od codziennej rutyny. Jeśli chodzi o mnie i siostrę nie było mowy o nudzeniu się. Spotkałem nawet koleżankę z pracy w powarzystwie 3 innych osób. Z czystym sumieniem polecam odwiedzenie tego parku.

Pałac Fryderyka von Opersdorffa
Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9225 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
tomtur Krajtroter 2913 kilometrów
2020-11-15 09:48:13

Świetnie, że mamy tak wiele arboretów. Ten też robi bardzo dobre wrażenie. Pomysł z posadzeniem drzew poświęconych miastom partnerskim wart pochwały.  Interesująca wycieczka.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
2020-08-26 08:52:20

Ładne i ciekawe miejsce. Dla mnie im więcej przyrody, tym lepiej.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2020-08-23 07:45:06

Świetna wycieczka, a przyrody nigdy za wiele :-)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47350 kilometrów
2020-08-17 21:31:37

Kolejne ciekawe miejsce,które chętnie odwiedzę.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
2020-08-13 17:40:16

Jeszcze mnie tam nie było,ale to miejsce jest w planach.Super miejsce.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021