Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mirosław

Stary Groń-Beskid Śląski

piesza, łatwa, górska, #polakiNaSzlaki
2020-07-25
2020-07-29 19:14:16
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50300 kilometrów

Stary grońW tą słoneczną i upalną sobotę postanowiłem ruszyć na szlak,wybrałem nie znany mi do tej pory szlak z Brennej na Przełęcz Salmopolską.

Rano koło 10-tej melduje się w centrum Brennej gdzie zaczynam dzisiejszą przygodę,według prognoz pogody są spodziewane burze,więc uzbrojony w odpowiedni strój wyruszyłem na szlak.
Aby rozpocząc moją przygodę z centrum Brynnej idę chodnikiem w kierunku ośrodka zdrowia na ulicy lipowej,gdzie zaczyna się mój dzisiejszy szlak.
Początek czarnego szlaku biegnie asfaltową drogą,idę krótki kawałek tym szlakiem ,by następnie zboczyć z asfaltu do lasu i tu zaczyna się przygoda,pierwsze tego dnia wzniesienie pokryte kamieniami.
Wspinaczka na szczęście okazuje się dosyć przyjemna,drzewa osłaniają od słońca i dają trochę wytchnienia.
Po pokonaniu wzniesienia co zajeło trochę czasu, po drodze podziwiam piękne widoki beskidu śląskiego,oraz napotkane na szlaku kapliczki,docieram na Horzelicę 798m.n.p.m jest to mój pierwszy dzisiejszy szczyt,
krótka przerwa na regenerację i ruszam dalej.Następny odcinek czarnego szlaku pokonuję dosyć szybko,ponieważ idę jego płaskim odcinkiem,po drodze kilku krotny postój na zroienie zdjęc.
Tak docieram do kolejnego wzniesienia na szlaku,tym razem wzniesienie okazało się tylko lekką góreczką,dotarwszy na szczyt wzniesienia i przejściu kawałka szlaku moim oczom ukazała się rozległa polana,a na jej środu drewniana wieża widokowa.
Czym prędzej postanowiłem dotrzeć do jej podnuża i wspiąć się na samą górę aby zobaczyć krajobraz z innej perspektywy.Panorama z góry prezentuje się świetnie,zostaję na górze jakiś czas i napawam się widokami.Nawet się niespostrzegłem jak mineła godzina
więc czas ruszyć dalej szlakiem.
Po czterdziestu minutach marszu docieram pod prywatne schronisko pod grabową,jest tutaj olbrzymia ilość turystów,więc szybko robię zdjęcia i uciekam z tego zatłoczonego miejsca.
Przedemną teraz najgorszy odcinek szlaku,ponieważ czeka mnie intensywna wspinaczka na szczyt Grabowej.Powolnym marszem pokonuję ten dystans,zmęczony ale szczęśliwy udaje mi się wdrapać na Grabową,gdzie postanawiam odpocząć.
Po półgodzinnym odpoczynku ruszyłem szlakiem czerwonym do ostatniego punktu na mojej drodze.Szybkim krokiem w niespełna trzydzieści minut docieram do Przełęczy Salmopol,gdzie kończe moją wędrówkę.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50300 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 8580 kilometrów
2020-08-01 20:55:10

Wciąż stawiasz sobie nowe cele jeśli chodzi o wędrówki - gratuluję wytrwałości! A im trudniej po drodze, tym satysfakcja potem większa.

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 4761 kilometrów
2020-07-30 06:56:58

Fajna wypraw a widoki wręcz niesamowite 

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2020-07-29 21:23:31

Gratuluje kondycji.Widoki wynagradzają trud.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19196 kilometrów
2020-07-29 20:44:58

No pięknie, bardzo fajne szlaki.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020