Zoo Safari Borysew, Anna Piernikarczyk

Rodzinna uciecha w Zoo Safari Borysew

piesza, z dzieckiem, rodzinna, zoo, ogród zoologiczny, #polakiNaSzlaki
2020-07-15
2020-07-21 13:57:28
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zoo Safari Borysew

Nie każdy wie, że w sercu Polski, w województwie łódzkim, niedaleko Uniejowa istnieje od kilkunastu już lat świetna rodzinna atrakcja - Zoo Safari Borysew! To wspaniała miejscówka nie tylko dla rodziny, bo i dorośli będą zachwyceni, ale jeśli masz dzieci, to już wiadomo, że to miejsce na pewno jest dla Was :) Trudno opisać Zoo Safari Borysew w kilku słowach, bo atrakcji jest tu moc i uciechy starczy na cały dzień!Lista karmień pokazowych to podstawa

My przyjechaliśmy z samego rana, bo jesteśmy ranne ptaszki i z doświadczenia już wiemy, że wtedy nigdy nie ma tłumów :) Tak więc na spokojnie obeszliśmy sobie już część Zoo i zapoznaliśmy się, gdzie się udać na kolejne karmienia pokazowe, których listę z godzinami wydrukowaliśmy sobie z oficjalnej strony Zoo. Polecam tak zrobić, bo karmienia są świetne, pozwalają zobaczyć zwierzęta w zupełnie innej odsłonie, zainteresowane, pełne uwagi, a czasem w ogóle je zobaczyć, bo zabawna foka szara o imieniu Dawid, wychyliła łeb z wody dopiero na minutę przed godziną karmienia. A podczas karmienia i zarazem treningu medycznego była świetna ;) Bardzo leniwe z natury lwy też wcześniej nie raczyły się ruszać ;) Trochę bardziej ruchliwe są tygrysy bengalskie, ale i te przed karmieniem znacząco się ożywiły.

Zoo Safari Borysew

Unikatowe białe lwy i tygrysy

Jeśli już mowa o lwach i tygrysach, to zwierzęta, które zwykle przyciągają turystów do zoo, a w Borysewie tym bardziej są ciekawe, unikatowe i fantastyczne, bo to białe lwy i białe tygrysy - ewenement na skalę europejską. Tylko dla tych zwierząt warto już tutaj przyjechać! Ja uwielbiam tygrysy bengalskie, a zobaczyć pierwszy raz w życiu białe tygrysy bengalskie to bezcenne przeżycie, i to jeszcze podczas karmienia, kiedy ochoczo przechadzały się tuż przed naszymi nosami. Oczywiście szyba nas dzieliła ;)

Atrakcyjna Wyspa

Druga bardzo wyjątkowa sprawa w Zoo Safari Borysew to sztucznie utworzona, romantyczna wyspa. nazwana tu Wodny Świat, ponieważ pokazuje m.in. wodne zwierzęta. To piękne miejsce, idealne na letni, ciepły dzień :) Zjedliśmy tu lody, można też wypić kawę, zobaczyliśmy z bliska aligatory, małpy, pawie, ale przede wszystkim popływaliśmy rowerkami wodnymi. Są osobno płatne, ale nie mogliśmy sobie odmówić tej przyjemności :)

Mają kształt łabędzi i kaczek krzyżówek, nam przypadł do gustu biały łabędź, więc poczekaliśmy właśnie na niego i popływaliśmy wśród zwierzątek i drewnianych tarasów wyspy. Bardzo przyjemnie, polecam! Na wyspie witał nas i wszystkich innych turystów gościnny i bardzo cierpliwy pelikan :)Zoo Kolejka i mini zoo

Obeszliśmy całe Zoo, miejscami kilka razy, toteż nie skusiliśmy się już na Zoo Kolejkę, ale jesteśmy wprawieni w spacerowaniu, jeśli komuś się tyle nie chce chodzić, warto skorzystać z kolorowego pociągu na kołach i poczuć się jak na safari :)

Zoo Safari Borysew

Zajrzeliśmy też oczywiście do mini zoo, Amelia by nam nie odpuściła, uwielbia zwierzaki i wyrywała się do wszystkich, nawet tych najdzikszych i najgroźniejszych, a tutaj mogła do woli głaskać łagodne kózki i owieczki :) W pobliżu można zajrzeć też do kina 7D i figlarni, osobno płatnych. Nikt tutaj na pewno nie będzie się nudził, bo atrakcji jest sporo, zwierząt również, a do tego wszystko w ładnej scenerii ogrodowej, zadbanej i ładnie zaprojektowanej. Mi się w Zoo Safari Borysew bardzo podobało i chętnie odwiedzę jeszcze to miejsce! Was również zachęcam :)

Informacje praktyczne
Zoo Safari Borysew
Borysew 25, Poddębice
tel. 790-703-030
http://zoosafari.com.pl
Godziny zwiedzania:
IV-IX codziennie 9.00-19.00, X-III codziennie 10.00-17.00
Bilety: normalny 39 zł, ulgowy 29 zł, rodzinny 2+2 122 zł
Dodatkowo płatne atrakcje: zookolejka, rowery wodne, figlarnia, kino
Parking: płatny 10 zł
Gastronomia i ubikacje na miejscu

Zoo Safari Borysew

Nocleg w okolicy Borysewa

Podróżując po województwie łódzkim, spaliśmy w Stajni Bocianie Gniazdo w Wieleninie, leżącym 6 km od Term Uniejów. Bliziutko, a totalnie na uboczu, wśród pól i przyrody, z bliskością koni, z możliwością konnych jazd. My spędziliśmy w Stajni 3 noce i jesteśmy zauroczeni tym miejscem. Nowe, 4-6 osobowe domki murowane są komfortowe, z nową łazienką, klimatyzacją i w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. Każdy Gość Bocianiego Gniazda ma dostęp do własnego grilla i stołu na tarasie. Skorzystaliśmy z tej możliwości :) Na terenie obiektu jest też trampolina i staw, a wkrótce powstanie sala zabaw dla dzieci.
Naszą relację z basenów termalnych w Uniejowie znajdziesz tutaj.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 45569 kilometrów
2020-07-27 16:03:59

Byłem kilka lat temu. Miejsce do którego chce się wracać. 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów
2020-07-23 08:31:43

[cytuj autor='Maciej A'] Byliśmy z dwa lata temu i wtedy niektóre atrakcje jak widzę po Waszych zdjęciach były w trakcie tworzenia. Ale i tak nam się podobało. Jak najbardziej zabawa dla dzieci fajna. [/cytuj]

Widać, że Zoo Borysew prężnie się rozwija i to cieszy :) Myslę, że jeszcze tam się zjawimy i chętnie zobaczymy co dalej udało się zrealizować :)

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów
2020-07-23 08:30:42

[cytuj autor='Joanna'] Akurat tego ZOO nie znamy, ale jestem przekonana, że i nam by się spodobało. [/cytuj]

Ja też jestem przekonana, u nas na Śląsku też mało kto o nim slyszal, a nie jest tak daleko od nas :) A w weekendy ponoć tam tłumy, my byliśmy w tygodniu i tak najlepiej zrobić :)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
2020-07-22 13:57:51

Akurat tego ZOO nie znamy, ale jestem przekonana, że i nam by się spodobało.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18703 kilometrów
2020-07-22 08:51:19

Byliśmy z dwa lata temu i wtedy niektóre atrakcje jak widzę po Waszych zdjęciach były w trakcie tworzenia.

Ale i tak nam się podobało. Jak najbardziej zabawa dla dzieci fajna.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020