Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
paczków, mirosław

Paczków-Złoty Stok(Miasto+GSS)

miejska, piesza, średniotrudna, górska, #polakiNaSzlaki
2020-06-28
2020-07-13 18:54:18
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50299 kilometrów

Paczków  miejscowość w wojewódzctwie opolskim,było tym razem moim miejscem wycieczki.Średniowieczne miasteczko  znane jest „Polskim Carcassonne“.Jego centrum stanowi zespół staromiejski otoczony imponującym systemem fortyfikacji.
 To przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce z wieloma świetnie zachowanymi zabytkami, które cudem przetrwały przez setki lat.Na tę wycieczkę wybrałem się inspirowany GŁÓWNYM SZLAKIEM SUDECKIM,dużo o nim czytałem i postanowiłem wykorzystać nadażającą się okazje i przejść jeden z odcinków tego szlaku.
Wycieczkę zacząłem w paczkowie w średniowiecznym miasteczku w wojewódzctwie opolskim,poświęciłem około dwóch godzin aby zwiedzić atrakcje tego miasteczka.Zwiedzanie rozpocząłem od zobaczenia murów miejskich które są imponujące
mają około dziewięciu metrów wysokości,następnie udałem się pod dom kata,gdzie były przesłuchiwane kobiety podejżane o czary.Po drodze miałem możliwość zobaczenia jednej z trzech wież będzących w obrębie murów miejskich.
Po zobaczeniu domu kata ruszam w kierunku kościoła pw.Matki Bożej Nieustającej Pomocy,akurat trwa msza więc nie wchodzę do środka.Po chwili ruszam na tutejszy rynek gdzie oglądam tutejsze kamienniczki,a po chwili udaję się na wieżę 
widokową na tutejszym ratuszu.Mogę z innej perspektywy zobaczyć miasto,i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć.
Po zwiedzeniu miasta ruszam na czerwony szlak,idąc miastem mijam muzeum gazownictwa(zamknięte),robię pamiątkowe zdjęcia i maszeruję dalej.Mój szlak czerwony biegnie asfaltową drogą która wychodzi z miasta i prowadzi bocznymi drogami.
Szlak miał być górski,a okazał się płaskim odcinkiem drogi,idąc szlakiem mijam uprawę chmielu,a w oddali widzę góry .Po pewnym czasie w drodze docieram do zalewu paczkowskiego chwila oddechu,i dalej w drogę,po drodze mijam przydrożne kapliczki.
Tak docieram do miejsca gdzie znajduje się głaz błotnicki jest to pozostałość po epoce lodowcowej,teraz idę przez las,na mojej drodze napotykam drewniane mostki oraz strumyki.
Po pokonaniu tego leśnego odcinka szlaku docieram na rozległą łąke którą podążam dalej,po jej pokonaniu docieram do głównej drogi.Szlak czerwony biegnie dalej tą drogą więc i ja nią dalej idę,a po chwili na mojej drodze pojawia się wapiennik.
(Wapienniki to duże piece służące do wypalania wapna.)Kilka pamiątkowych zdjęć i już prawie jestem u celu tego odcinka szlaku,jeszcze tylko muszę dotrzeć na rynek w złotym stoku i będę u celu mojego dzisiejszego odcinka szlaku.  
 

paczków mury
paczków mury
paczków kościół paczków paczków paczków dom kata dom kata rzeżby ratusz paczków wieża przy ratuszu dzwon widok z wieży widok z wieży widok z wieży widok z wieży fontanna kościół latarnia gazowa muzeum gazownictwa na szlaku GSS na szlaku GSS na szlaku GSS kapliczka na szlaku GSS kapliczka na szlaku GSS na szlaku GSS na szlaku GSS paproć na szlaku GSS na szlaku GSS wapiennik złoty stok złoty stok złoty stok
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50299 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2020-07-28 12:57:38

Złoty Stok mi znany,ale Paczków jeszcze przedemną.Fajna wycieczka.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2020-07-23 08:38:55

Ooo, to dość nowy chyba dla Ciebie kierunek :) Piękny jest Paczków, byliśmy kiedyś, ale po górkach w okolicy nie chodziliśmy niestety.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19194 kilometrów
2020-07-14 10:12:38

Fajny rejon, ciekawa wycieczka

w Paczkowie nie byłem, chociaż w tych okolicach bywałem.

 

Edytowano: 2020-07-14 10:20:11

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów
2020-07-14 08:02:03

Paczków wygląda bardzo ciekawie.

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 4758 kilometrów
2020-07-14 06:58:48

Bardzo fajna wyprawa i bardzo spodobał mi się ratusz Paczkowa.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020