, MaciejW

W drodze powrotnej - Świebodzin

piesza, łatwa, z dzieckiem, rodzinna, tania, #polakiNaSzlaki
2020-06-15
2020-07-03 23:32:20
Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5746 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

Podróżując S3 często mijaliśmy pomnik Chrystusa Króla. Tym razem postanowiliśmy zatrzymać się na chwile przy tym właśnie pomniku.Pomnik jest wizytówką Świebodzina już 10 lat. Pomnik wysoki jest na 36 m i wzniesiony został na usypanym kopcu, co sprawia, że jest bardzo dobrze widziany z pobliskiej drogi S3. 

Zatem zjechaliśmy z drogi i podjechaliśmy na pierwszy parking przy pomniku. Dawno nie byłem przy pomniku i sporo zmieniło się od tego czasu. Dwa parkingi, jeden tuż przy samym pomniku, oczywiście oba bezpłatne. Powstały kapliczki wzdłuż bocznej drogi, którą można udać się pod pomnik. Wejście pod sam pomnik wykonane jest w formie kamiennej bramy, przez którą wchodzimy na krętą ścieżkę z drogą krzyżową. Maksymalnie możemy wejść do podstawy pomnika skąd rozpościera się widok na panoramę miasta i okolic. W obrębie pomnika widoczne są trwające prace budowlane, które świadczą o ciągłym rozwoju miejsca.

Niedaleko pomnika znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Z tej parafii wypłynęła inicjatywa wybudowania takiego pomnika. Budowę nadzorował były proboszcz śp. ks. prałat Sylwester Zawadzi. Bardzo malownicze Sanktuarium wewnątrz i zewnątrz. Wewnątrz nie mogliśmy baczniej poobserwować Sanktuarium, gdyż trwała próba (chyba do I Komunii) i nie chcieliśmy zbyt mocno przeszkadzać. Zewnątrz jest bardzo ładnie: malowniczy ogród, kapliczki oraz miniatura pomnika Chrystusa Króla.Mimo, że nie zwiedziliśmy przepięknego miasta Świebodzin to i tak warto zatrzymać podczas podróży się przy pomniku będącym jak by strażnikiem miasta. 

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5746 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5746 kilometrów
2020-07-06 13:18:59

[cytuj autor='Joanna'] Ciekawie to wygląda. Warto czasem zjechać z głównej drogi. [/cytuj]

Tak warto 🙂, chociaż jak jeszcze poczytałem w relacjach o Świebodzinie to żałowałem, że nie podjechałem do centrum miasta.

Ale wrócę jeszcze w okolice 🙂

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73489 kilometrów
2020-07-06 08:32:56

Ciekawie to wygląda. Warto czasem zjechać z głównej drogi.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021