Amerykański Park Rozrywki Twinpigs, Anna Piernikarczyk

Całodzienna zabawa rodzinna w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs

z dzieckiem, rodzinna, park rozrywki, #polakiNaSzlaki
2020-06-13
2020-06-15 18:58:32
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów

Amerykański sen możliwy w Polsce? Jasne! W Żorach na Górnym Śląsku wybawiliśmy się po amerykańsku jak nigdzie dotąd :) Tylko tutaj przeniesiesz się w jeden dzień na Dziki Zachód, do MeksykuLas Vegas czy Lasu Przygód z indiańskim tipi.

A po trudach odkrywania Ameryki odpocząć możesz na rajskich Hawajach. Ale to nie wszystko, co zobaczysz w Parku Twinpigs, bo to właśnie o nim jest mowa. Zobacz, jak nas zabawiło to miejsce przez cały dzień :)

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Twinpigs w Żorach

Za nami znów fantastyczny dzień rodzinnej zabawy, tym razem w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach. Było świetnie, jak to zawsze w takich miejscach, początkowo się rozkręcamy, nasze dziewczyny muszą się oswoić z otoczeniem, ale potem to już tylko dobra rozrywka, przeplatana czasem ostentacyjnym pokazem potrzeb naszej najmłodszej latorośli, cóż za charakterek ;)Polskie obiekty górą w 2020 :)

Lato 2020 ma należeć do polskich atrakcji, tak więc chcemy je w tym roku promować, jak tylko potrafimy najlepiej! Tym razem zajechaliśmy do Żor, do dawnego Miasteczka Westernowego Twinpigs. To już nasz drugi raz w tym miejscu. Pierwszy raz byliśmy zaraz po powstaniu tego obiektu, w 2012 roku, kiedy właśnie dominował tu Dziki Zachód, teraz Park znacząco się rozwinął i przenosi klimatem do całej Ameryki :) Jest Las Vegas, Meksyk, indiański Park Przygód czy rajskie Hawaje z placem zabaw pod palmami.

Amerykański Park Rozrywki Twinpigs

Park Twinpigs nie jest ogromny, tak więc pozwala się dobrze poznać podczas całego dnia, choć rozrywki nigdy dość i można zaplanować dłuższy pobyt, z noclegiem w amerykańskiej "celi więziennej" :) Za to jest fajnie pomyślany i naprawdę sporo atrakcji przybyło, więc nie ma mowy o nudzie, a i różna pogoda tutaj nikomu nie jest straszna. Są bowiem atrakcje pod dachem, są w lesie, a i jest wspaniały, wielki wodospad w Las Vegas, gdzie chłodziliśmy się kilka dobrych razy, bo upał nam się trafił, ponoć najcieplejszy dzień 2020 roku jak dotąd :)

Poznajemy atrakcje Parku Twinpigs

Przed wyjazdem najlepiej zapoznać się z mapką na oficjalnej stronie Parku, gdzie zaznaczone są i opisane wszystkie atrakcje. My kilka pod dachem odpuściliśmy z racji posiadania maluszka, a nie lubimy się zbytnio rozdzielać, ale na pewno do nich wrócimy. Za to z przeważającej większości skorzystaliśmy i to po kilka razy, naprawdę świetnie się bawiliśmy przez cały dzień.

Rozpoczęliśmy od zwierzyńca i drewnianych atrakcji rodzinnych w Lesie Przygód i wkoło niego. Można tu powalczyć samemu ze sobą, albo porywalizować z kompanami. Najbardziej w tej strefie spodobał nam się park linowy ponad zwierzyńcem, dostepny dla starszych dzieci i dorosłych. Parę razy go przechodziliśmy, bo budził w nas szczere i przyjemne emocje, zwykle takie atrakcje sa osobno płatne, tutaj dostępne w ramach biletu. Dominika jeszcze przebiegła 2 razy drugi park linowy, dla dzieci od 3 do 13 roku życia.Nie pominęliśmy oczywiście ciuchci parkowej i Stajni, gdzie Amelia mogłaby godzinami głaskać osiołka i kucyki, czasem przydały by się dla niej klapki na oczy ;) Ze Stajni to już blisko do karuzeli, tutaj też wypróbowalismy wszystko poza wahadłem azteckiego władcy. Koło Młyńskie z gondolami w kształcie wozów konnych to cudowna sprawa :) Wysokie na 25 metrów jest idealne dla nas, niezbyt ekstremalne, ale już z dreszczykiem emocji. Widok oferuje super! Bardziej zabawowe są natomiast wirujące beczki - karuzela Whisky, a nawet dla dzieci dostępny jest spokojny  Family coaster. 

Amerykański Park Rozrywki Twinpigs

Na Hawajach

Na dłuższą chwilkę zatrzymaliśmy się też z Amelką na Hawajach, no nie mogło być inaczej, musieliśmy zaliczyć rajski plac zabaw :) Dla maluchów jest tutaj wielka piaskownica z zabawkami, zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki różne, piłki do skakania i inne urządzenia. Jest też wielka piramida ze ścieżkami wspinaczkowymi, w każdej chwili dziecko może na niej usiąść i zjechać na pupie w dół :)

Gastronomia i higiena

Na miejscu jest kilka punktów gastronomii, my odwiedziliśmy restaurację Rock’n’Roll Diner w stylu Elvisa Presley'a i kawiarnię Pan Cake z lodami. Na każdym niemal kroku można było dezynfekować ręce, korzystaliśmy z tej możliwości często, ale maseczek nie było konieczności nosić, tłumów nie było i czuliśmy się bezpiecznie :) Kilka atrakcji czeka jeszcze na otwarcie w lipcu, ale już teraz Amerykański Park Rozrywki Twinpigs jest bardzo fajny i świetnie można spędzić w nim czas rodzinny. Polecam gorąco go odwiedzić, jak będziecie w tych stronach :)

Amerykański Park Rozrywki Twinpigs
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów
2020-06-22 11:17:43

[cytuj autor='Maciej A'] Cosik dla nas, jeszcze tam pewnie trafimy kiedyś :-) [/cytuj]

Macieju, takie miejsca są świetne dla dzieci, nawet takich bardziej cichych, z czasem każdy się rozkręca.

MaciejW, nawet dorośli ;)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18668 kilometrów
2020-06-20 10:31:13

Cosik dla nas, jeszcze tam pewnie trafimy kiedyś :-)

Avatar użytkownika
MaciejW Uzależniony od podróży 1376 kilometrów
2020-06-16 09:57:27

Fajne miejsce, no ale niestety już nie dla mnie ;(

Pozostaje mi czekać na wnuki, żeby znów pobawić się w takich miejscach :):):)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów
2020-06-16 08:51:58

[cytuj autor='Joanna'] Fajna rozrywka. My mieliśmy okazję poznać miasteczko westernowe w Mrągowie, ale tam był tyko Dziki Zachód, a to w Żorach wygląda zdecydowanie bardziej ciekawie i okazale. [/cytuj]

No i Twinpigs był skromniejszy kiedyś ale plany już wtedy były i tera zje zrealizowano, mi się bardzo podobało, po Energylandii to mogło by sie wydawać, że będzie skromnie czy coś, ale nie odebraismy tak tego, bo jest swojsko, bardziej naturalnie i to nam przypadło do gustu, a atrakcji też na tyle, żeby każdy się wybawił :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118768 kilometrów
2020-06-16 08:50:22

[cytuj autor='marian'] Wspaniałe miejsce, zadowolone dzieci i rodzice.Byliśmy już tam kilka razy i za każdym razem dobrze się bawiliśmy. [/cytuj]

Dzięki :) nie dziwię się, my się też wybawiliśmy, kiedyś bylismy bardziej obserwatorami, teraz szalejemy i to naprawdę wyzwala fajne emocje ;)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68343 kilometrów
2020-06-16 08:07:23

Fajna rozrywka. My mieliśmy okazję poznać miasteczko westernowe w Mrągowie, ale tam był tyko Dziki Zachód, a to w Żorach wygląda zdecydowanie bardziej ciekawie i okazale.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44642 kilometrów
2020-06-15 22:20:42

Wspaniałe miejsce, zadowolone dzieci i rodzice.Byliśmy już tam kilka razy i za każdym razem dobrze się bawiliśmy.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020