, Joanna

Wśród zieleni Puszczy Knyszyńskiej

piesza, łatwa, rodzinna, tania, #polakiNaSzlaki, las
2020-05-31
2020-06-03 11:45:41
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Puszcza Knyszyńska

W sobotę lało, wiało i w ogóle nie dało się żadnego sensownego wyjazdu zorganizować. W niedzielę rano też było wietrznie i pochmurno, ale nie padało, więc zaczęliśmy nieśmiało myśleć o wyjeździe do lasu. Miało być lekko, łatwo, przyjemnie, blisko i bez wędrowania, żeby w razie deszczu szybko uciec. W trakcie pakowania plecaka stwierdziliśmy, że jednak pojedziemy trochę dalej i pójdziemy na wycieczkę, ale krótką. Gdy dojechaliśmy i przekonaliśmy się, że w lesie jest zacisznie i wiatr głów nam nie pourywa, to zdecydowaliśmy się na wcześniej zaplanowaną trasę. W połowie drogi nawet wyjrzało słońce i zrobiło się ciepło.Zaplanowaną trasą był fragment Wędrownicy Józkowej. Chciałam trochę przetestować leśne wędrownice, bo natknęliśmy się na nie w czasie innej wycieczki. Są to (a właściwie były) dwie trasy piesze rozpoczynające się przy Silvarium w Poczopku – Wędrownica Józkowa o długości 21 km i Wędrownica Piećkowa o długości 28 km. Przy wędrownicach oznaczono tabliczkami informacyjnymi wiele ciekawych punktów na trasie. Oprócz tego utworzono biegownice, czyli trasy biegowe o sympatycznych nazwach: Krótka, Ekstremka i Geriatka. Niestety trasy powstały kilkanaście lat temu i od tamtej pory zaczęły żyć swoim życiem. Z pięciu punktów, które według mapy powinniśmy spotkać (na tej i poprzedniej wycieczce) widziałam tylko jedną tabliczkę stojącą prosto i jedną mocno już przechyloną. Przebieg trasy oznaczony zielonymi kropkami też miejscami jest trudny do odgadnięcia. Bardziej opierałam się na mapie i numerach oddziałów leśnych. Szkoda, że ciekawe, malowniczo położone ścieżki nie są zadbane i zaczynają zanikać.Tym razem obyło się bez spektakularnych spotkań ze zwierzętami, ale po nocnym deszczu widzieliśmy dużo świeżych śladów. Piknik zrobiliśmy na leśnej ławce, czyli przewróconym pniu drzewa. Przeszliśmy w sumie prawie 9 km.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
2020-06-08 15:24:57

[cytuj autor='Maciej A'] Świetna sprawa, śliczne tereny, do zazdraszczania. My w niedzielę znów pojechaliśmy na rowery i tak jakby nas trochę zlało. Tak to jest jak się opiera analizy na radarze pogodowym, wbrew widocznym jak na dłoni chmurom :-). No, ale  ekipa tym bardziej zadowolona była, bo było przygodowo i zapiekanka przy okazji w lokalu po drodze się trafiła... [/cytuj]

Tak trzymać. Zadowolenie ekipy jest ważniejsze niż pogoda.

 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18703 kilometrów
2020-06-08 07:41:15

Świetna sprawa, śliczne tereny, do zazdraszczania.

My w niedzielę znów pojechaliśmy na rowery i tak jakby nas trochę zlało.

Tak to jest jak się opiera analizy na radarze pogodowym, wbrew widocznym jak na dłoni chmurom :-).

No, ale  ekipa tym bardziej zadowolona była, bo było przygodowo i zapiekanka przy okazji w lokalu po drodze się trafiła...

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 45569 kilometrów
2020-06-07 15:38:16

To prawda,wielki czas ruszyć z domu.Kusicie Waszymi wypadami.Dzisiaj chcieliśmy jechać do arboretum w Wojsławicach ale pogoda nam ponownie wszystko pokrzyżowała.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów
2020-06-03 12:54:20

Pieknie, super :) U nas było na odwrót, w sobotę to jeszcze coś się dało, ale niedziela to ściana deszczu przez cały dzień :)
Fajnie spacerujecie sobie, my też już zaczynamy podróże, starczy siedzenia w domu

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020