Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Dawna restauracja,obecnie Hostel Żeński Klimczokówka, Monika Pawlak

Rowerem do Doliny księżnej Ludwiki w Wapienicy

2008-05-03
2008-05-04 12:10:00
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Piękna dolina pod Klimczokiem i Błatnią,która zaprasza wszystkich turystów. W Wapienicy pod zaporą odbywały się zloty motocyklistów, co roku w kwietniu świątowali początek sezonua we wrześniu zakończenie.Od przyszłego roku ich spotkania odbywać się będą w Międzyrzeczu w gminie Jasienica.
Wapienica,to dzielnica Bielska-Białej.Do Doliny Ludwiki ( inne nazwy-Elizy,Luizy),można dojechać autobusem z centrum,lub samochodem,rowerem ,jak i pieszo,jeśli ktoś lubi :-) Nazwa Doliny pochodzi od żony księcia bielskiego Jana Sułkowskiego -Ludwiki,która z natury romantyczka odkryła to miejsce w XIX wieku. Wyżej znajduje się zapora wodna im.prezydenta Ignacego Mościckiego zbudowana w latach 1928-32,dalej drogę przecinają potoczki górskie,m.in Barbara. Dalej znajduje się rezerwat przyrody "Stok Szyndzielni" utworzony w 1953 roku.Po drodze spotykamy dawny dom myśliwski książąt Sułkowsich,obecnie leśniczówka Barbara. Piekne wąwozy,którymi płynie przeczysta woda,gotowa do picia :-), na drodze można spotkać wiele cennych gatunków flory i fauny.Możecie wierzyć mi na słowo, jest tu bajecznie!!!
Kolejna stara willa Pomnik rozstrzelanych tu 9ciu radzieckich żołnierzy i 1go polskiego partyzanta Deszczową porą też można W 2007 roku po raz ostatni odbył się tu zlot motocyklistów Tu można odpocząć i się posilić Tablica informacyjna Prosto przed siebie Zapadnięty wodospad Kawiarnia nad zaporą Zapora wodna Potok Barbara Dawny dom myśliwski książąt Sułkowskich Ślimak na drodze W rezerwacie przyrody Górski strumyk Mały wodospad Młode buki Salamandra na środku drogi! Pięknie pozowała :-) Nie mogłam się oprzeć i zrobiłam kolejne takie zdjęcie :-) Po deszczu pokazało się słońce Pomrów błękitny Piękna stara willa przed Doliną Ludwiki Rowerem do Doliny księżnej Ludwiki w Wapienicy
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-05-06 11:56:36
Aniu, Bielsko jest piękne! Tyle zabytków do zobaczenia ,a i okolice są warte odwiedzenia. Może znajdziecie czas na to,żeby zobaczyć jak ogromne jest grodzisko,które dało początek Bielsku.Jeden dzień,to mało żeby wszystko tutaj zejść.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów
2008-05-05 13:38:11
Zapomniałam napisać że planuję odwiedzić Bielsko już od kilku miesięcy, już nawet teraz zaplanowaliśmy je w powrocie ze Ślemienia, no ale deszcz i totalne zachmurzenie nas odwiodło od tego pomysłu, może i dobrze bo i tak wracaliśmy o długo za długo, koniec majówki jednak dał się odczuć :)
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów
2008-05-05 13:34:00
Fantastyczne miejsce
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
2008-05-04 18:46:13
Żałuję że nie można sobie wybrać miejsce gdzie się człowiek urodzi i wychowa. Chciałabym tak jak ty mieć góry w zasięgu ręki i móc w każdej chwili wyjść na szlak. My niestety takie wycieczki musimy zaplanować.
A w to miejsce też na pewno się wybierzemy. Tylko szkoda że nam życia zabraknie żeby to wszystko obejrzeć.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020