Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Joanna

Puszcza Knyszyńska - spotkanie z przyrodą

piesza, łatwa, rodzinna, tania, #polakiNaSzlaki
2020-04-25
2020-04-30 10:29:38
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Puszcza Knyszyńska > Puszcza Knyszyńska

Wiem, że się powtarzam. Ciągle tylko Puszcza Knyszyńska i Puszcza Knyszyńska, ale mam ją najbliżej i jeszcze mi się nie znudziła. Zresztą jest na tyle rozległa, że rzadko jedziemy w dokładnie to samo miejsce.Tym razem marzenie o odwiedzeniu Rezerwatu Krzemianka wiosną (dotąd bywaliśmy tam o innych porach roku) i jednocześnie chęć ominięcia kładki, która zwykle cieszy cię dużym zainteresowaniem, połączyły się w przyjemny spacer. Wyruszyliśmy z parkingu przy „Barze na Składnicy” (tymczasowo nieczynnym) w pobliżu wsi Rybniki. Odkryliśmy kawałek puszczy, którego dotąd nie znałam – dość niedaleko Krzemianki, też podmokły i piękny, a trochę mniej oblegany. Nie chcieliśmy spotykać ludzi, ale przyrodę bardzo chętnie i mogę powiedzieć, że nam się udało. Część tego co zobaczyliśmy, widać na zdjęciach.

obok Baru na Składnicy
obok Baru na Składnicy


zawilec zawilec kto potrafi wypatrzeć łanię w tych zaroślach? przylaszczka oko w oko z pniem sosny z mapą nie zgubimy się na pewno widok mrowiska z bliska kaczeńce kaczeńce
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50929 kilometrów
2020-05-08 18:35:40

To nic, że ta puszcza i puszcza w kólko. Skoro tak ładnie, to warto tam jeździć. Zazdroszczę, że masz takie ładne miejsca tak blisko.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020