Bajka Pana Kleksa, Anna Piernikarczyk

Zabawiliśmy się w katowickiej Bajce Pana Kleksa

z dzieckiem, rodzinna, park rozrywki, #polakiNaSzlaki, zabawa
2020-02-29
2020-03-02 11:51:29
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Odwiedziliśmy właśnie nowe, ale już bardzo popularne miejsce rodzinnej zabawy na Górnym Śląsku - Bajkę Pana Kleksa. Tak szybko się rozsławiło, bo jest świetne - uczy, bawi, relaksuje, buduje więzi rodzinne... same plusy, a do tego oparte jest na kanwie kultowej już powieści Jana Brzechwy, którą każdy z dzieciństwa kojarzy :)

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Katowice > Bajka Pana Kleksa w Katowicach

Zabawiliśy się i to zdrowo :) W sobotę, w ten dzień trochę podarowany, bo to 29 lutego, wybraliśmy się na nietypową wycieczkę #polakinaszlaki, bo do Bajki Pana Kleksa w Katowicach - miejsca fantastycznej zabawy. Kto nie pamięta z dzieciństwa Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy? Przyznam, że szczegóły mi pouciekały, ale teraz po tej inspirującej wizycie odświeżyliśmy sobie ten unikatowy świat, a jeszcze go w domu zgłębimy bardziej :)Pan prezes zadowolony czyli radość dzieci

Bajka Pana Kleksa

Fajna to była wizyta, takich miejsc nigdy dość. To nie tak, że tylko zabawa w kulkach czy na zjeżdżalniach, tutaj budzi się ciekawość dzieci, radość poznawania świata, eksperymentowanie, ale też odwaga dziecka, no również dorosłych, bo aminatorzy nie szczędzą nikogo hehe To, że Dominika świetnie się tu poczuje, to wiedziałam, w niej bardzo mocno tkwi dziecko, czerpie garściami z takich atrakcji, ale też i jest w wieku optymalnym dla tego obiektu. Ale i nasza dumna, poważna Natalia też wciągnęła się w zabawę :) A największy szok to Amelka, co prawda jeszcze jest za mała, żeby podążać za przygotowanym schematem poznawania tego świata i miała swoje ścieżki i swój tryb zwiedzania, ale była oczarowana miejscem i bez strachu i niepotrzebnej skromności czerpała z tego miejsca ile wlezie :)

Interaktywnie i mądrze

Fajnie, naprawdę fajnie spędzony czas! To całkiem nowa atrakcja, ale już popularna, przenosi nas w świat dzieciństwa, bo przecież pamiętamy te nazwy, postaci, piosenki...  Sporo tu łamigłówek, ale i możliwości rekreacji pod dachem, a wszystko takie nowe, bajkowo kolorowe, miłe dla oka. Oczywiście interaktywne i nowoczesne! Cenne są momenty, w których mówi się o ekologii, w ogóle sam fakt jest ważny, że prócz zabawy i patrzenia, wprowadzono sporo elementów czytanych. Słuchowiska już giną i są odbierane jako nietrakcyjne przez dzieci. Ale warto iść tą drogą :) To wspaniała lekcja skupienia, tym bardziej, że rozpraszaczy dookoła nie brakuje. Wszystkie zmysły w Bajce Pana Kleksa pracują pełną parą, a z uszów niemal się dymi. A droga przez ten niecodzienny świat wcale nie jest taka krótka, choć upływa w mgnieniu oka, zwiedzanie trwa około 2 godzin, mogłoby się wydawać, że to sporo i dla dzieci wręcz za dużo, ale wcale nie, nawet nie spojrzałam w tym czasie na zegarek, a dzieciom było mało. No oczywiście tylko Amelia musiała coś tam w trakcie podjeść, bo to u niej niemożliwe wytrzymać gdziekolwiek i ilekolwiek bez jedzenia, nawet w kościele musi coś szamnąć :)Ale każde starsze dziecko wytrzyma, bo nawet o jedzeniu nie pomyśli, a zwiedzanie kończy się i zaczyna zresztą też w kawiarence, w której można kupić i coś smacznego słodkiego i szybką przekąskę :) Cena ciast może trochę wygórowana, ale za to ponoć bez wszelkich polepszaczy. Jedyne, do czego bym sie przyczepiła, to że płaszcze zostawia się w szatni na dole, gdzie jest chłodno. Dla starszych to żaden problem, ale małe dzieci warto zaopatrzyć w jakąś bluzę jednak na ten czas, u góry już jest fajnie cieplutko.

Bajka Pana Kleksa

No i sama lokalizacja Bajki Pana Kleksa jest ciekawa, w dawnej Fabryce Porcelany, która obecnie jest obiektem Szlaku Zabytków Techniki. Jeśli będziecie mieć tylko możliwość, polecam gorąco to miejsce :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 45569 kilometrów
2020-03-04 21:54:23

I moje wnuki również byłyby w swoim żywiole.Bardzo interesujące miejsce.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18703 kilometrów
2020-03-03 07:20:11

No tutaj to i my musimy się wybrać :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów
2020-03-02 15:11:53

[cytuj autor='Marcin_Henioo'] Świetna sprawa, to super, że takie obiekty powstają. Nie ukrywam, że np. nam, gdy byliśmy w wakacje w Rzeszowie, bardzo nam się podobało muzeum dobranocek. I jak Ania pisze, nie ma chyba górnej granicy wieku dla zwiedzających tego typu miejsca. [/cytuj]

To żałuję teraz, że my tylko pod tym Muzeum przemknelismy w Rzeszowie, ale zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek w Kudowie :) wielki sentyment sie obudził :)

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2020-03-02 14:59:40

Świetna sprawa, to super, że takie obiekty powstają. Nie ukrywam, że np. nam, gdy byliśmy w wakacje w Rzeszowie, bardzo nam się podobało muzeum dobranocek. I jak Ania pisze, nie ma chyba górnej granicy wieku dla zwiedzających tego typu miejsca.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów
2020-03-02 13:44:29

[cytuj autor='Joanna'] Wygląda ciekawie. Myślę, że jak podobało mi się Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, to i tu bym się odnalazła. Tylko teraz inne dziecko mam na etapie baśni i bajek. [/cytuj]

Nasze wszystkie 3 się tam odnalazły, więc pewnie u Ciebie byłoby podobnie :) Takie obiekty nie mają granic

 

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
2020-03-02 13:15:17

Wygląda ciekawie. Myślę, że jak podobało mi się Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, to i tu bym się odnalazła. Tylko teraz inne dziecko mam na etapie baśni i bajek.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020