Mini Zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu, Anna Piernikarczyk

Radocha dla dzieci w sosnowieckim Parku Kuronia

piesza, z dzieckiem, rodzinna, #polakiNaSzlaki, bezpłatnie
2020-02-15
2020-02-19 10:51:15
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Uwielbiam podróżować, ale jako mama muszę zwykle szukać miejsc ciekawych również, a może przede wszystkim dla moich trzech córek, a przynajmniej osiągać w tym temacie kompromis :) Jeśli masz podobnie, zaglądaj do nas, a pokażemy Ci miejscówki przyjazne dzieciom. Jedną z nich na pewno okaże się Park Kuronia w Sosnowcu z wielkim i świetnym placem zabaw oraz bezpłatnym mini zoo. To bardzo fajny pomysł na wycieczkę z dzieckiem, nasze dziewczyny były bardzo zadowolone, zobacz moją fotorelację!

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Sosnowiec > Park Kuronia w Sosnowcu > Mini Zoo w Parku Kuronia w Sosnowcu

W każdą sobotę ostatnio nas nosi, zmęczenie stagnacją, a do tego wzywa nas akcja, którą sami sobie wymyśliliśmy, to musimy się stosować ;) #Polakinaszlaki czyli wyzwanie na ruszanie zmusza nas do powiedzenia "basta" kanapie, choć czasem jakaś część nas, najczęściej ta część nieletnia, się buntuje, żeby opuszczać ciepły domek, no więc dlatego też staram się szukać atrakcji, które się naszej młodocianej ekipie mają dużą szansę spodobać :) I tak właśnie w ostatnią sobotę trafiliśmy do Parku im. Kuronia w Sosnowcu. Aż się dziwię, że wcześniej o tym miejscu nie słyszałam, bo to świetna miejscówka i nie tylko dla maluchów, ale dla nich przed wszystkim :)W necie znalazłam info, że jest tu mini zoo i że jest całoroczne, ale wiadomo, jak ro z rodziną, człowiek jedzie z duszą na ramieniu czy faktycznie będzie, czy jest czynne czy jest fajne, żeby siary nie było i fochów co gorsza ;) Też tak macie? Ja mam trzy córki, więc niestety wiem co to foch :) No ale jak podjechaliśmy do Parku, notabene, Sosnowiec jest ogromny, to już ilość samochodów na bezpłatnym parkingu powiedziała nam, że to musi być fajne miejsce. I rzeczywiście, luty, a ludzi masa, widok otwiera plac zabaw, wielki i bardzo atrakcyjny, jak to dobrze, że są miejsca w Polsce, gdzie za darmo można miec takie fajne place zabaw, jeszcze za czasów moich starszych cór można było o tym pomarzyć, o naszym dzieciństwie nie wspomnę :) Obok placu zabaw nawet jakaś budka z hotdogami i czymś tam jeszcze czynna, ale my po obiedzie, pewnie latem też lody, bo inna budka też stała.

Park Leśna im. Kuronia w Sosnowcu

Mini zoo i mega plac zabaw

Ale Amelia wyciągnięta z auta po spaniu była na granicy jawy, więc przemknęliśmy najpierw tylko przez to kolorowe eldorado i zmierzaliśmy do mini zoo. Również i ono bezpłatne, już rzadko takie darmowe wycieczki z atrakcjami się trafiają :) Zwierzątek nawet jest sporo, ogrodzenia trochę z minionej epoki, metalowe, gęste i niezbyt ładne, więc trochę to przeszkadza w odbiorze i zdjęciach, ale nie marudzę absolutnie, fajnie, że każdy może tu przyjść i zrobić dziecku frajdę :) Moje trzy dziewczyny oczywiście zadowolone, są zwierzęta, jest impreza :) A co tu można zobaczyć - owce wyglądające jak kozy, kozy, kangura, osły azjatyckie z fajną puszystą sierścią, sarnowate i kaczki czy gęsi, przyznam, że mam problem z rozpoznawaniem tego ptactwa :) Może i szału nie ma, ale dla dzieci zupełnie wystarczy na fajny spacerek, a wszystko w okolicznościach pięknego parku, ze stawami. Jeśli w lutym tutaj tak ładnie, to co dopiero wiosną i latem, trzeba by to kiedyś sprawdzić, tym bardziej, że Park jest rozległy i kryje jakieś dodatkowe atrakcje, które tym razem pomineliśmy, jak wyciąg, skate park i mnóstwo alejek.

My wracamy w stronę auta po drodze planując plac zabaw, zresztą musimy, bo mała oczywiście w płacz, że idziemy od zwierzątek, więc obiecujemy plac zabaw, choć nie bardzo jeszcze jarzy, co to, bo dopiero początek sezonu i jej aktywności na tego typu atrakcjach :) No ale załapała bakcyla, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnia na razie malutka, wszystko sie spodobało, nawet i tym starszym :) No to kolejna wycieczka zaliczona, ekipa zadowolona.
#Polakinaszlaki spełnione!Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44642 kilometrów
2020-02-24 20:40:23

Brawo Wy.Wspaniale,,polaki na szlaki'' są realizowane,tak trzymajcie.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów
2020-02-20 08:29:03

[cytuj autor='Maciej A'] O tak, to i nasz chleb powszedni :-) niestety u nas nie ma aż tak fajnego miejsca (na szczęście mamy 1/3 Waszego focha) [/cytuj]

Hehe no to prawda, to plus, bo czasem musimy przechodzić z focha jednej do drugiej :) Bunty, których jak każdy rodzic wie, jest u dzieci sporo, u nas się mnożą i nachodzą na siebie. Ale żeby nie było, nie zawsze jest tragedia, innym razem nas rozbawiają do łez, więc równowaga musi być :)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18668 kilometrów
2020-02-19 21:47:46

O tak, to i nasz chleb powszedni :-)

niestety u nas nie ma aż tak fajnego miejsca

(na szczęście mamy 1/3 Waszego focha)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów
2020-02-19 13:53:00

[cytuj autor='Joanna'] Fajnie, że jest takie miejsce. Gorzej, że są fochy, też wiem coś o tym. [/cytuj]

:)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68192 kilometrów
2020-02-19 13:10:39

Fajnie, że jest takie miejsce. Gorzej, że są fochy, też wiem coś o tym.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020