Plaża, MaciejW

Kołobrzeg zimą

miejska, piesza, łatwa
2019-12-30
2020-01-11 19:13:50
Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5746 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kołobrzeg

Kołobrzeg zimą, czyli zakończenie roku 2019 jak również sezonu turystycznego 2019.Kołobrzeg zimą, trochę nazwa nad wyrost, bo zimy ani trochę widać nie było. Ale czy warto? Czy warto jeździć w takie miejsca poza sezonem? Na pewno tak 🙂

Kołobrzeg plaża
Kołobrzeg plaża

  Pewnie każdy zna Kołobrzeg, 50 tysięczne nadmorskie miasto podzielone rzeką Parsęty. Muzea, latarnia morska, molo i szeroka przyjemna plaża. Tak w skrócie można opisać tą nadmorską miejscowość. Bardzo fajnym i godnym polecenia jest Muzeum Oręża Polskiego. W swojej ekspozycji muzeum posiada szeroką gamę umundurowania jak i broni różnych epok. Na zewnątrz wystawione są militarne eksponaty zmechanizowane, pancerne i lotnicze.  Nie zabrakło też akcentu MO 😉. Minusem muzeum jest brak szatni (a w muzeum jest bardzo gorąco), tłumaczą się, że koniec zwiedzania jest na dworze i trzeba by wracać się po kurtki, a tak trzeba dźwigać te swoje kurtki ze sobą. Z muzeum sąsiaduje stara kamienica kupiecka z XV w. i jest to jedyny taki zabytek zachowany w regionie.  Niedaleko Muzeum znajduje się ratusz miejski, który pięknie udekorowany na Święta Bożego Narodzenia wzbudzał spore zainteresowane. Sporo turystów postanowiło udokumentować swój pobyt w Kołobrzegu właśnie z dekoracjami miejskimi. Fajny pomysł z takim przystrojeniem zabytkowego ratusza. 

Niesamowicie pięknie przystrojony został również Bindaż. Jest to taki tunel z uplecionych drzew, przepięknie świątecznie ustrojony. Wieczorny spacer w Bindażu sprawia wrażenie spaceru tunelem mocno świecących gwiazd.

Molo nocą
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego


Inna fajną atrakcją jest molo. 200 metrowy pomost wchodzący w głąb morza, bajecznie podświetlony w nocy. W porze zimowej wejście darmowe 🙂🙂 W pobliżu mola znajduje się latarnia oraz pomnik i masz z flagą upamiętniającą zaślubiny Polski z morzem.

Poza atrakcjami miejskimi trzeba podkreślić fantastyczne ścieżki rowerowe jak i piesze. Dla fanów spacerów jest tu co robić. Przepiękna trasa blisko morza uzbrojona w oświetlenie pozwala na spokojne spacery wieczorne lub nocne. A przepiękny główny deptak powoduje, że nie musimy wracać zawsze tą sama drogą. 

Kamienica kupiecka
Kamienica kupiecka


Bardzo spodobał mi się Kołobrzeg poza sezonem i chętnie tam wrócę by przemierzyć szlaki rowerowe tej i okolicznych miejscowości. Mam nadzieję, że mi się uda w tym nowym 2020 roku. Wam wszystkim też życzę wielu wspaniałych wypraw w tym nowym roku, tych dalekich jak i tych "wokół komina" bardzo ciekawych i atrakcyjnych jak się okazuje z Waszych relacji.

Ratusz Ratusz Ratusz Katedra Drzwi Katedralne Kołobrzeg plaża Pomnik Zaślubin z Morzem Miejsce Zaślubin z Morzem Pomnik Sanitariuszki Plaża Plaża Plaża Okręt wojenny Plaża Plaża Stop, dalej nie pójdziesz
Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5746 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów
2020-01-15 11:18:05

To musi być dziwne przeżycie i pewnie fajne zarazem, morze zimą, jeszcze nigdy nie byłam nad Bałtykiem o tej porze roku, choć to prawda, że zimy ostatnio tylko z nazwy przez większość czasu 🙂

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
2020-01-13 11:02:23

Morze zimą ma wiele uroku i zdecydowanie jedną korzyść - mniejsze tłumy ;-)

Dlatego też lubię nasze morze zimą, ale nieczęsto o tej porze tam jestem, dlatego też z zaciekawieniem obejrzałem fotki i przeczytałem Twoją relację. 

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2020-01-13 10:20:41

Wyjeździłem się zimą do Jastrzębiej Góry i też uważam że warto.

Szkoda tylko że zimy są u nas ostatnio nijakie, jednak śnieg dodaje uroku każdemu krajobrazowi.

Kołobrzeg ciekawy, fajnie byłoby pojechać kiedyś na zachodnie wybrzeże, 

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73489 kilometrów
2020-01-13 09:06:22

Przeczytałam i obejrzałam z dużym zaciekawieniem, bo moje myśli coraz częściej wędrują w tamtym kierunku. To może oznaczać, że i my tam kiedyś zawędrujemy, choć raczej latem niż zimą.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47352 kilometrów
2020-01-11 20:55:42

Zimą jeszcze nie byłem nad morzem,ale już wielokrotnie ten pomysł mi chodził po głowie.Widzę że warto.Tobie i wszystkim Krajtroterą również życzę zdrowia i wspaniałych wycieczek w tym Nowym Roku.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021