Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, marian

Bratysława-Jarmark Bożonarodzeniowy

łatwa
2019-12-08
2020-01-09 12:34:38
Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Bratysława

Bratysława-stolica Słowacji,która nietypowo jako jedyna stolica na świecie graniczy z dwoma państwami,tj.Węgrami i Austrią.Pięknie położona nad Dunajem,z górującym nad miastem ślicznym zamkiem,od którego rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie miasta.Z wzgórza na którym znajduje się zamek możemy podziwiać piękny widok na miasto.Udając sie na Stare Miasto mijamy Katedre św. Marcina,która przez 300 lat była kościołem koronacyjnym monarchów węgierskich.Idąc ulicą Michalską,która prowadzi do Bramy Michalskiej zauważamy na chodnikach wmurowane znaczki z koroną,jest to trakt koronacyjny,upamiętniający drogę,którą pokonywali władcy udający się na uroczystości.Pod wielkim wrażeniem byliśmy spacerując po Starym Mieście,wśród wspaniałych kamienic i budowli.Oczywiście wszystko z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego pięknie ,świątecznie zdobione.Wśród licznych straganów bardzo gwarno.My jednak najbardziej jesteśmy zainteresowani poznaniem każdego zakamarka na rynku.Podziwiamy jeden z najstarszych na Słowacji ratusz.Koniecznie idziemy pogłaskać po głowie słynnego kanalarza Cumila,który zrobił sobie przerwę i obserwuje przechodników kukając znad otwartego włazu kanalizacyjnego.Legenda mówi,że kto pogłaszcze go po głowie może liczyć na szczęście.Napotykamy się również  na rzeżbę słynnego mieszkanca Bratysławy Ignaca Lamar,który słynął ze swoich eleganckich fraków i cylindra.Oczywiście wszystko staramy się upamiętnić na fotkach.Bratysława okazała się miastem,które naprawdę warto zwiedzić.Piękne miasto pełne uroku.Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2020-01-13 11:04:52

Super, piękne miasto ta Bratysława, nigdy tam nie byłem. Wycieczka - BOMBA!

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2020-01-10 10:23:16

I fajną wycieczkę sobie zrobiliście. Warto byłoby oprócz gór Słowacji zobaczyć też i coś więcej. Może kiedyś się skuszę.

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 3077 kilometrów
2020-01-09 22:31:29

Bardzo, bardzo dawno byłem w Bratysławie. Nawet już nic nie pamiętam :)

Może uda się kiedyś tam zajechać.

Fajny wyjazd Pozdrawiam 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020