Śląski Ogród Zoologiczny czyli Zoo w Chorzowie

Nawet zima jest świetnym momentem, żeby odwiedzić ogród zoologiczny, bez tłumów, za to w towarzystwie ciekawych zwierząt z całego świata. Śląskie zoo jest coraz nowocześniejsze i ciekawsze, z nowymi wybiegami przyjaznymi dla zwierząt! Nasza fotorelacja dostępna jest tutaj.

Wycieczkę do Zoo zaplanowałam z wielu powodów. Najważniejszy to zrobić radochę dzieciom, kolejny to weekend za pół ceny, do tego nowe pingwinarium, choć niestety jeszcze bez pingwinków, małe gepardziątka, które mają 1,5 miesiąca, niestety nie zobaczylismy ich :( W ostatniej chwili zaprosilismy też na wyjazd moich rodziców i siostrę, tak więc sporą ekipą ruszyliśmy na alejki ogrodu zoologicznego w Chorzowie, który mieści się w Parku Śląskim.Choć Zoo długo miało prl-owski wygląd, teraz sporo sie tutaj dzieje i wiele pracy i pieniędzy wkłada w nowe, przyjazne dla zwierząt wybiegi. W ostatnich latach m.in. tygrysy zyskały nowy, fajny dom, gepardy, żyrafy, nosorożce, gibony. Teraz na ukończeniu jest świetne pingwinarium, w którym za parę chwil mają zamieszkać pingwiny Humboldta, po 40 latach nieobecności w tym zoo. Obecnie trwają starania o finanse na wybieg dla irbisów - panter śnieżnych, które obecnie mają ciasno. Bardzo spodobał mi się nowy wybieg gibonów, malowniczy połozony nad stawem, a gibony wydawały się równie mocno zainteresowane nami, co my nimi :) 

Wiemy, że Amelka bardzo lubi zwierzątka, ale nie myślałam, że będzie aż tak oczarowana tym miejscem, siedziała w wózku grzecznie jak nigdy i z wielkim przejęciem szukała każdego zwierzątka, które jej pokazywaliśmy, choć czasem szukała ich wszędzie po okolicznych drzewach, ubaw był, ale sprytnie sobie radziła jak na swój wiek :) Pamiętam, jak Natalia w jej wieku podczas pierwszej wizyty w Zoo szukała tylko dziur w asfalcie :) To był bardzo udany dzień, który szybko zleciał, jak to o tej porze roku. Mimo ładnej pogody i całkiem znośnej temperatury jak na koniec listopada, to zmarzliśmy porządnie :)

Komentarze

2020-01-07 09:34:19

W Chorzowie nie byliśmy, ale z innych ogrodów zoologicznych też pamiętam czas, gdy interesujące były głównie "dziury w asfalcie", kamyki, listki i mnóstwo innych rzeczy, a dopiero później pojawialo się prawdziwe zainteresowanie zwierzętami.

2019-12-27 09:14:52

[cytuj autor='Marcin_Henioo'] Pięknie w tym ZOO, pięknie pozwiedzaliście, a fotki mega-śliczne :-) [/cytuj]

Dzięki Marcinie :) Macieju, teraz to Zoo, choć jeszcze nie cudne to zupełnie inna bajka, sporo nowych wybiegów, takich już nowoczesnych i przyjaznych dla zwierząt, a nowe cały czas w planach, teraz będą robić dla irbisów, już pomysł spotkał się z akceptacją :) I dobrze, bo warunki na ten moment mają kiepskie a to piekne, rzadkie zwierzęta.

 

2019-12-26 18:49:53

Pięknie w tym ZOO, pięknie pozwiedzaliście, a fotki mega-śliczne :-)

2019-12-04 08:44:33

Pierwsza wizyta w zoo z Lenką to bardziej było zainteresowanie innymi dziećmi, niż zwierzątkami.

No teraz to już atrakcja też i dla nas. A w Chorzowie byłem parę razy w czasach PRL (zoo, planetarium i lunapark).

Warto by znów zajrzeć kiedyś.

2019-11-30 10:57:34

Tak blisko a daleko. Fajnie że mamy takie miejsca. Kiedyś planowałem zwiedzić w jeden dzień i Chorzowskie ZOO i Skansen jak do tej pory mimo kilku prób zawsze udaje mi się zobaczyc czy zwiedzić tylko jedno ale tylko dlatego że jest co tam robić i zajmuje troszkę czasu. pozdrawiam

2019-11-26 16:01:02

Nigdy nie byliśmy w Zoo w Chorzowie,więc bardzo nas zachęciłaś.Dzieci uwielbiają takie miejsca.Rodzinka napewno bardzo zadowolona.