Goczałkowice - Ogrody Kapias

Ogrody Kapias to coraz popularniejsza atrakcja, do której zjeżdżają tłumy nawet z odległych zakątków Polski. Położone są w Goczałkowicach, niedaleko trasy do Bielska, a że są cudne i jak na razie dostępne bezpłatnie, sporo osób chce je podziwiać :) Powstały wraz z Centrum Ogrodniczym, do którego można zajrzec i kupić nie tylko rośliny, ale i ciekawe ozdoby. Przede wszystkim to jednak kopalnia wspaniałych, ogrodowych pomysłów i sliczne miejsce na spędzenie miłego popołudnia rodzinnego, wśród zieleni i kwiecia. Na miejscu zjesz obiad, albo wypijesz kawkę z pysznym ciastem. My byliśmy po obiedzie, więc wybraliśmy drugą opcję - chmurka malinowa z latte to wyśmienite połączenie :)Ale jedzenie jedzeniem, zawsze przyjemne, ale głównie po ogrody tu przyjechalismy, toteż poczęstowalismy się hojnie tym, co gospodarze tu przygotowali, a spacer jest dość długi, bo sporo ogrodów do zobaczenia czeka - Angielski, Romantyczny, Skandywanski, Japoński, Śródziemnomorski Zakątek, Wiosna, Lato, Ogród Wiejski i jeszcze inne. Wszystko jest tak cudownie zaaranżowane, że chciałoby sie tu być bez końca. Ja ostatnio uwielbiam wszelkie ogrody, ale to miejsce jest wyjątkowe, polecam każdemu na chwilę wytchnienia, choć może nie w niedzielę :)

Jako, że jesień, to wszędzie poprzysiadały dynie, ale też latarenki, materiałowe ozdoby i fajny pomysł osłonki doniczkowe pomalowane na rózne barwy i pozawieszane na drzewach. Chyba sobie ten pomysł podkradniemy. No i parasolki zawieszone między drzewami, fajowa sprawa, ostatnio modna w Polsce, wreszcie zobaczyłam to na żywo. Wszystkim się podoba, bo ciągle tu ktoś kogoś focił :) W wielu miejscach ławeczki, mostki, punkty widokowe, sceneria wyborna, do zdjęć i do miłego spędzenia czasu. A co fajne, w każdą porę roku ogrody wyglądają inaczej, tak więc można się tu wybrać wiele razy i zawsze mieć jakąś nowinkę. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu. Tylko pieska nie można brać, także nie można tego połączyć z wypadem w góry.Mając mały ogródek, doceniam ogrom pracy, jaki tu włożono, ale jeszcze większa brawa za pomysły i gustowne aranżacje.

Komentarze

2019-11-03 08:06:36

Fajne ciekawe miejsce. W sam raz na rodzinny wypad. Parasolki te wiszace parasolki przypominają mi te z Krajna - Sabat Krajno Park RiM.

2019-10-27 17:15:53

Lubię takie miejsca. Na pewno spodobałoby mi się też na żywo.

2019-10-24 08:22:06

[cytuj autor='Maciej A'] Wysmakowany ogród i przyjemny rodzinny spacer w tak pięknych okolicznościach przyrody. Oj, bardzo chętnie zobaczyłbym to miejsce   [/cytuj]

Macieju blisko gór ;)

Marianie na pewno latem też pięknie, a że się podobało, to się wcale nie dziwię :)

2019-10-24 06:21:47

Wysmakowany ogród i przyjemny rodzinny spacer w tak pięknych okolicznościach przyrody.

Oj, bardzo chętnie zobaczyłbym to miejsce

 

2019-10-22 17:20:01

Widzę że ogrody w Goczałkowicach piękne są o każdej porze roku.My byliśmy kiedyś latem i bardzo nam się tam podobało.

2019-10-22 10:07:40

[cytuj autor='Maciej Wenek'] Rzeczywiście urokliwe miejsce i sporo, sporo ludzi [/cytuj]

Tak bo to była niedziela :) Zwykle takie miejsca omijamy w niedziele, ale w sobote mieliśmy inne plany a trzeba korzystać z pogody i ostatnich ładnych dni :) 

2019-10-22 06:43:56

Rzeczywiście urokliwe miejsce i sporo, sporo ludzi

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: