Podlaska Oktawa Kultur z dodatkiem Biebrzy w Goniądzu

Podlaska Oktawa Kultur to Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru, który łączy muzykę, tańce i barwne stroje z wielu krajów i kultur. Główna scena mieści się w Białymstoku na Rynku Kościuszki, ale występy odbywają się też w różnych miastach, miasteczkach i wsiach całego województwa. Oktawa trochę wbrew nazwie trwa tylko 5 dni, ale są to dni wypełnione koncertami i imprezami towarzyszącymi. Jednym z moich ulubionych punktów programu jest parada zespołów, podczas której w barwnym korowodzie prezentują się wszystkie grupy występujące podczas festiwalu.W tym roku wybieramy się w sobotę na koncert na Rynku Kościuszki. W programie są kolejno zespoły z Litwy, Hiszpanii, Gruzji, Ukrainy i Polski. Wszyscy wykonawcy prezentują się pięknie, ale to Gruzja „wymiata” i otrzymuje owację na stojąco. Trudno się dziwić, bo taniec z pełną butelką wina (gruzińskiego?) na głowie nie ma sobie równych. Nam udaje się dotrwać tylko do występu Ukrainy. Z żalem musimy zrezygnować z lokalnego zespołu Kurpie Zielone, bo nasza rodzinna tancerka tak zdążyła się wyszaleć, że prawie zasypia na rękach.

Niedosyt pozostał, więc mamy ochotę na „dokładkę” Oktawy Kultur w niedzielę. Jednocześnie chcemy skorzystać ze słonecznej pogody i jechać gdzieś, żeby nogi zamoczyć, bo już wcześniej to planowaliśmy, zwłaszcza że urlop spędzaliśmy nie nad wodą. Rozwiązaniem, które pozwala pogodzić oba pomysły jest wycieczka nad Biebrzę do Goniądza.Moczymy się w rzece. Podziwiamy widoki. Bawimy się w poławiaczy pereł (z braku pereł mogą być muszelki). Obserwujemy kaczki i bociany. Urządzamy piknik. Wieczorem, w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, na scenie przy plaży oglądamy występ zespołu z Rumunii. Na koniec tańczymy razem z nim, bo na bis tancerze wciągają do zabawy widownię.

Komentarze

2019-10-06 22:51:53

Impreza bardzo ciekawa.Połączona z wypoczynkiem nad rzeką gwarantuje o  miłym spędzonym dniu.

2019-10-06 21:15:57

Pięknie tam, no i przepiękne te stroje ludowe, uwielbiam takie atrakcje. Zazdroszczę ;-)

2019-10-05 15:29:32

[cytuj autor='Maciej A'] Fajna impreza. No Lence nad rzeką też by się podobało. Wszelka zwierzyna przyciąga jej uwagę, więc ptaki, a choćby kury byłyby niewątpliwą atrakcją... {Taka dygresja: ciężko z naszą miłośniczką zwierzątek ma nasz chomik Śpioch. Chociaż narzekań nie słyszałem więc może nie jest jednak tak źle, w każdym razie uważam że jest dzielny i z stoickim spokojem znosi trudy dnia powszedniego :-)} [/cytuj]

Z kolei nasza psina nerwowa i lękliwa do dziś unika Amelii jak może ;) Czasem mi żal że to nie typ psa pieściucha i mogłaby sobie Amelka ja trochę potarmosić :)

2019-10-05 09:51:21

Fajna impreza. No Lence nad rzeką też by się podobało.

Wszelka zwierzyna przyciąga jej uwagę, więc ptaki, a choćby kury byłyby niewątpliwą atrakcją...

{Taka dygresja: ciężko z naszą miłośniczką zwierzątek ma nasz chomik Śpioch. Chociaż narzekań nie słyszałem więc może nie jest jednak tak źle, w każdym razie uważam że jest dzielny i z stoickim spokojem znosi trudy dnia powszedniego :-)}

2019-10-04 10:53:30

Ale ciekawości na scenie, a tym Goniądzem z Biebrzą to mi zrobiłas niespodziankę :) Spalismy w Goniądzu będąc na Podlasiu i nad tą rzeką spędziliśmy parę fajnych chwil, bardzo mi to miejsce przypadło do gustu i dokładnie koło tego gniazda siadalismy na piasku i obserwowalismy ptactwo :) To tak daleko od nas i nagle widzę te widoki, jakbym tam była wczoraj ! A to jeszcze bez Amelki, ale by się jej podobało, wczoraj kury spotkalismy tylko przy drodze i już tyle radości co nie miara ;)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: