, Joanna

Podlaska Oktawa Kultur z dodatkiem Biebrzy w Goniądzu

łatwa, rodzinna, tania
2019-07-27 - 2019-07-28
2019-10-03 18:38:04
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67566 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Białystok > Goniądz > Biebrzański Park Narodowy

Podlaska Oktawa Kultur to Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru, który łączy muzykę, tańce i barwne stroje z wielu krajów i kultur. Główna scena mieści się w Białymstoku na Rynku Kościuszki, ale występy odbywają się też w różnych miastach, miasteczkach i wsiach całego województwa. Oktawa trochę wbrew nazwie trwa tylko 5 dni, ale są to dni wypełnione koncertami i imprezami towarzyszącymi. Jednym z moich ulubionych punktów programu jest parada zespołów, podczas której w barwnym korowodzie prezentują się wszystkie grupy występujące podczas festiwalu.W tym roku wybieramy się w sobotę na koncert na Rynku Kościuszki. W programie są kolejno zespoły z Litwy, Hiszpanii, Gruzji, Ukrainy i Polski. Wszyscy wykonawcy prezentują się pięknie, ale to Gruzja „wymiata” i otrzymuje owację na stojąco. Trudno się dziwić, bo taniec z pełną butelką wina (gruzińskiego?) na głowie nie ma sobie równych. Nam udaje się dotrwać tylko do występu Ukrainy. Z żalem musimy zrezygnować z lokalnego zespołu Kurpie Zielone, bo nasza rodzinna tancerka tak zdążyła się wyszaleć, że prawie zasypia na rękach.

Podlaska Oktawa Kultur, Litwa

Niedosyt pozostał, więc mamy ochotę na „dokładkę” Oktawy Kultur w niedzielę. Jednocześnie chcemy skorzystać ze słonecznej pogody i jechać gdzieś, żeby nogi zamoczyć, bo już wcześniej to planowaliśmy, zwłaszcza że urlop spędzaliśmy nie nad wodą. Rozwiązaniem, które pozwala pogodzić oba pomysły jest wycieczka nad Biebrzę do Goniądza.

Moczymy się w rzece. Podziwiamy widoki. Bawimy się w poławiaczy pereł (z braku pereł mogą być muszelki). Obserwujemy kaczki i bociany. Urządzamy piknik. Wieczorem, w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, na scenie przy plaży oglądamy występ zespołu z Rumunii. Na koniec tańczymy razem z nim, bo na bis tancerze wciągają do zabawy widownię.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67566 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44482 kilometrów
2019-10-06 22:51:53

Impreza bardzo ciekawa.Połączona z wypoczynkiem nad rzeką gwarantuje o  miłym spędzonym dniu.

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50911 kilometrów
2019-10-06 21:15:57

Pięknie tam, no i przepiękne te stroje ludowe, uwielbiam takie atrakcje. Zazdroszczę ;-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów
2019-10-05 15:29:32

[cytuj autor='Maciej A'] Fajna impreza. No Lence nad rzeką też by się podobało. Wszelka zwierzyna przyciąga jej uwagę, więc ptaki, a choćby kury byłyby niewątpliwą atrakcją... {Taka dygresja: ciężko z naszą miłośniczką zwierzątek ma nasz chomik Śpioch. Chociaż narzekań nie słyszałem więc może nie jest jednak tak źle, w każdym razie uważam że jest dzielny i z stoickim spokojem znosi trudy dnia powszedniego :-)} [/cytuj]

Z kolei nasza psina nerwowa i lękliwa do dziś unika Amelii jak może ;) Czasem mi żal że to nie typ psa pieściucha i mogłaby sobie Amelka ja trochę potarmosić :)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18652 kilometrów
2019-10-05 09:51:21

Fajna impreza. No Lence nad rzeką też by się podobało.

Wszelka zwierzyna przyciąga jej uwagę, więc ptaki, a choćby kury byłyby niewątpliwą atrakcją...

{Taka dygresja: ciężko z naszą miłośniczką zwierzątek ma nasz chomik Śpioch. Chociaż narzekań nie słyszałem więc może nie jest jednak tak źle, w każdym razie uważam że jest dzielny i z stoickim spokojem znosi trudy dnia powszedniego :-)}

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów
2019-10-04 10:53:30

Ale ciekawości na scenie, a tym Goniądzem z Biebrzą to mi zrobiłas niespodziankę :) Spalismy w Goniądzu będąc na Podlasiu i nad tą rzeką spędziliśmy parę fajnych chwil, bardzo mi to miejsce przypadło do gustu i dokładnie koło tego gniazda siadalismy na piasku i obserwowalismy ptactwo :) To tak daleko od nas i nagle widzę te widoki, jakbym tam była wczoraj ! A to jeszcze bez Amelki, ale by się jej podobało, wczoraj kury spotkalismy tylko przy drodze i już tyle radości co nie miara ;)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020