Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Międzyzdroje, Magdalena

Samotnie na wolińskiej wyspie – VII dzień – powrót – Wisełka, Międzyzdroje

rodzinna, tania
2018-09-08
2019-09-11 15:42:21
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wisełka > Międzyzdroje

Nadszedł dzień płaczu, ale nie ma rady. Wszystko, co dobre w końcu się kończy i tak urlop również dobiegł ku końcowi. Autobus powrotny dopiero wieczorem więc dzień nie może być stracony. Ponieważ, zgodnie z przesłaniem Kochanowskiego: "Nową powiastkę człowiek sobie kupi, że i przes szkodą i po szkodzie głupi", a historia lubi się powtarzać i tym razem również zaplanowałam busowe wojaże i podobnie jak w Pieninach prawie skończyło się tym samym, ponieważ znów wystąpiły małe problemy z przemieszczaniem się.A moim celem była Wisełka i Międzyzdroje kolejny raz – tak na pożegnanie z piękną plażą. O ile z dotarciem do Wisełki problemów nie miałam, o tyle z Wisełki do Międzydrojów już spore. Problem? Weekend, a więc przeładowane busy. Problem był na tyle poważny, że skorzystałam z podwózki osób, które miały kwatery w samej Wisełce, ale początkowo miały ambicje pojechać busem. Ambicje te zostały w nich ostudzone i wróciły po auto, a ponieważ z rozmowy w między czasie wynikło, że dzisiaj wracam już do domu, to postanowili po mnie podjechać i mnei zabrać. Mało myśląc pojechałam, a później myślałam czy uda mi się wrócić i o której skoro teog dnia jest taki problem. Na szczęście się udało. Znów wyszłam obronną ręką.

Jezioro Wisełka
Jezioro Wisełka


A Wisełka cóż... spora wieś letniskowa z jeziorem Wisełka otoczonym suchym i trawiastym brzegiem, z wydizelonym kąpieliskiem oraz plażą oddaloną o kilometr z opinii raczej mało uczęszczaną, którą można dotrzeć do latarni Kikut. Niedaleko znajduje się malownicze jeziorko Zatorek pokryte rzęsą wodną oraz grążelami. Z wody wyrastają kępy olch, a w sitowiach można znaleźć 2-metrowe litwory o wielkich kwiatostanach. Można tutaj pożyczyć pływający pojazd, można się wykąpać, można też wędkować. W okolicy można znaleźć również jezioro Czajcze oraz Wydrzy głaz, którego nazwa wzięła się z samej natury: lubią wygrzewać się na nim w słońcu wydry. Sporo jest tuaj pomostów, jednak przy każdym zastałam tabliczkę teren prywatny.

W Międzyzdrojach od razu kieruję się na plażę, która i tym razem nie zawodzi. W tym dniu morze jakieś wycofane było, morze postanowiło uciekać od nadmiaru turystów 😉 Stan wody doskonale widać na zdjęciach, na których mogłam wejść dość daleko od brzegu mając nadal wodę ledwie do kostek. Pojawiło się też sporo zielonych gałganów na brzegu.

Jezioro Wisełka
Jezioro Wisełka
Jezioro Wisełka

Zachodu już tego dnia nie było mi dane obejrzeć, ostatnie dopakowanie, i marsz na przystanek. Byle do Katowic – stąd już autkiem prosto do domu, pozostało błogie odsypianie i wspomnienia.Jezioro Wisełka Jezioro Wisełka Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70623 kilometrów
2019-09-15 15:42:01

Pięknych wspomnień musi wystarczyć przynajmniej do następnego wyjazdu.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2019-09-13 08:33:26

Oj,będzie co wspominać.Niestety,co dobre szybko się kończy.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2019-09-12 13:58:04

A skąd się wzięło jezioro Wisełka w tym miejscu ;) Pięknie, a co do busów, ja już dawno się takowymi nie poruszalam, więc bym miała stracha też tak do ostatniego momentu planować, ale warto wykorzystać każdą chwilę nad morzem, bo rzadko się bywa mieszkając na południu, przynajmniej my tak mamy :)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2019-09-12 06:20:14

Nadmorskie klimaty, bardzo fajne,

rok trzeba będzie poczekać, żeby zobaczyć.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020