Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Sławko

Zakopane 2019

2019-08-17
2019-08-18 12:20:41
Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9222 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane > Krupówki w Zakopanem

Witam wszystkich zainteresowanych. Wczoraj odbyłem wycieczkę do Zakopanego. Pierwsza taka moja trasa w Tatry. Pierwotnie miałem udać się na 51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Miał odbywać się na Dolnej Równi Krupowej. Dlaczego mówię, że miał, bo jak przybyłem na miejsce nic się nie działo. Osobiście uważam, że równia to bardzo ciekawe miejsce. Jest to duży park wypoczynkowy pełen ławek i leżaków, na których można odpoczywać.Zaczynając od początku. Parking znaleźć nie było problemu. Tak jak punkty gastronomiczne parkingi można znaleźć na każdym kroku. W sumie nic dziwnego. Kierowców przyjeżdżających do miasta było bardzo dużo. Na dokładkę nastąpiły utrudnienia, ponieważ był wypadek na drodze. Jak już dojechałem pod miejsce wypadku, samochód już był załadowany na lawetę. Mało tego. Jak zbliżałem się do Gliwic po prawej stronie jezdni na światłach awaryjnych stał inny samochód. O mały włos a wjechałbym w niego na czołówkę. Ale dałem radę bez problemu. Auto nietknięte, ja bez zadrapania. Jazda! Tym razem pojechałem sam, bo zbędne gadanie pasażerów dekoncentuje mnie. Tym bardziej, że porobili objazdy. Jakbym miał słuchać gadania, na pewno pomyliłbym się. Koncentracja 100% cały czas. Ale dosyć o nieprzyjemnych sprawach. W końcu trzeba czerpać przyjemność z odwiedzin w takim mieście. Zaraz po przybyciu usłyszałem bardzo głośne komentowanie. Z początku myślałem, że to na tym festiwalu. Poszedłem więc za słuchem i doszedłem na skocznię Wielką Krokiew. Właśnie miał rozpocząć się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Chętnie zostałbym tam, ale miałem udać się na festiwal. Nawet po rozczarowaniu się, z braku festiwalu nie wróciłem na skocznię. Mogłem to zrobić, ale było tam tyle ludzi, że szok. Więc poszedłem na równię. Posłuchałem muzyki z kamiennej ławki, którą włącza się po wciśnięciu przycisku. Była bardzo ładna, taka regionalna. Oczywiście też kilka fotek przy drewnianych literach składających się pionowo w nazwę Zakopane. Potem położyłem się na jednym z leżaków. Bardzo wygodny jest. Przy okazji zjadłem całą żywność jaką miałem przy sobie w plecaku. Potem poszedłem na deptak prowadzący przez centrum miasta. Mniej więcej w samym środku znajduje się podziemny kanałek, a nad nim drewniany mostek. Przeszedłem deptakiem tam i z powrotem robiąc tyle zdjęć ile dałem radę. Oczywiście kupiłem magnes na lodówkę. Jakaś pamiątka musi być 🙂 

Po tym spacerku wróciłem do samochodu, aby wrócić do domu, bo już stopy i łydki mnie bolały od maszerowania. Droga powrotna trwała 4 godziny, ponieważ było wielu innych kierowców wracających w tym samym czasie co ja. Wyjazd z Krupówek to nie przelewki. Tak czy owak bardzo mi się podobało. Oby więcej takich wycieczek. Dziękuję za uwagę.

Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9222 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15477 kilometrów
2019-09-02 11:03:23

O jak ja żałuję, że mnie na tym Letnim Grand Prix nie było. Pierwsze miejsce w drużynówce, pierwsze i drugie indywidualnie.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
2019-08-21 21:52:33

Chyba nie bez powodu ciągnie więcej ludzi tam, gdzie ciekawie.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19131 kilometrów
2019-08-21 08:11:34

Zakopane jest naszą stolicą Tatr, czy to się podoba czy nie. Mniej lubianą przeze mnie stroną Zakopanego są zatłoczone Krupówki i centrum, chociaż oczywiście co jakiś czas sam też zaliczę w te miejsca spacer. Staram się trzymać cichszych obrzeży Zakopanego, albo jak do przejazdów jest auto to mieszkanie w jakiejś mniejszej miejscowości pod Tatrami

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów
2019-08-20 10:38:59

Łoo faktycznie tłoczno, my rzadko na Krupówkach jesteśmy i chyba troche mniej oblegany czas wybieramy bo aż tylu ludzi to nie widziałam :) Jednak Tatry ciekawsze, choć niestety żeby je zobaczyć to trzeba to wszystko przebrnąć co związane z Zakopanem - korki, tłumy itd ;)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46980 kilometrów
2019-08-19 09:56:34

Tłoczno ale chce się tam wracać.Zakopane ma swój urok.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48584 kilometrów
2019-08-18 13:07:59

Wiadomo zakopane to polska stolica tatr,tam zawsze jest tłoczno.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020