Złoty Potok

Złoty Potok to według mnie obowiązkowy punkt zwiedzania podczas pobytu w tej części Jury. Zaczynamy od Pałacu Raczyńskich położonego nad stawem Irydion i Dworu Krasińskich wraz z mieszczącym się w nim Muzeum Regionalnym.Później przejeżdżamy na parking przy stawie Amerykan. Stąd wyruszamy na pieszą wycieczkę. Przechodzimy przez Rezerwat Parkowe i dochodzimy do Bramy Twardowskiego. Wracamy drugą stroną stawów i rzeki Wiercicy. Wędrujemy kawałkami różnych szlaków: czerwonego, zielonego, żółtego, a na trasie spotykamy dużo miejsc wartych zobaczenia m.in. Grotę Niedźwiedzią, Źródła Zygmunta i Elżbiety, Źródło Spełnionych Marzeń, Staw Zielony zwany też Sen Nocy Letniej i Młyn Kołaczew.

W pewnym momencie w środku lasu zaczynam czuć wszechobecny zapach smażonej ryby. To znak, że przechodzimy akurat nad pstrągarnią. Droga nie doprowadza do stawów i smażalni, tylko przebiega bokiem, trochę wyżej. Wracamy nad staw Amerykan i dopiero tu zjadam pysznego pstrąga w migdałach.Komentarze

2019-08-11 19:17:05

Znamy dobrze Złoty Potok a i pstrąga tam jedlismy, właśnie w pstrągarni, choć czekać musieliśmy dłuuugo, takie były tłumy :)

2019-08-09 08:47:26

Podobną trasę spaceru w Złotym Potoku zaliczyłem parę razy.

Oczywiście, również był pstrąg.

Dobre wspomnienia :-)

2019-08-08 23:16:25

Cieszę się,że i tu dotarłaś.Wspomnienia powróciły.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: