, Fasola na Szlaku

Polana na Koźliczynie - Fort Wędrowiec ... i Słowików Groń

2019-07-07
2019-07-25 11:06:50
Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Żabnica > Fort Wędrowiec > Rycerka Dolna

Niedziela Wycieczkowo - ObjazdowaDzień : 07.07.2019

Parking w Żabnicy Skałce na ul.Płone

Wpadliśmy w sobotę na pomysł , by w niedziele gdzieś się ruszyć we troje tj. ja ,żona i nasz 4 latek . Trzeba było tak wybrać trasę , by nasz maluch dał radę , zbytnio się nie zmęczył i był jednocześnie zadowolony :)

Pierwszym naszym celem była Polana Koźliczyna .

Bardzo urokliwe i ciche miejsce poza szlakiem w Beskidzie Żywieckim . Polana zabudowana drewnianymi domami ... w lepszym i gorszym stanie . Jeszcze nie tak dawno zamieszkiwaną przez pewne starsze małżeństwo . Teraz to głównie miejscówka dla wąskiego grona przybyszów z dalszych części kraju , którzy powykupowali domki i mają teraz swoje letnie hacjendy :) Przy jednej zresztą wypoczywało towarzystwo z Katowic 
Miejsce do , którego łatwo i szybko można się dostać . Nam startując z parkingu w Żabnicy Skałce na ul.Płone ... w żółwim tempie zajęło to niecałe 40 minut (Dorośli bez dzieci mogą pokonać ten odcinek trasy znacznie szybciej) Przy małym dziecku wiaodmo jak jest , mniejsze tempo ... do tego ta ciekawość wszystkiego typufajny robaczek , fajny listek ... borówki itd to spowalnia :) Lecz nam się nie śpieszyło ...
Żona z synkiem rozłożyli się na kocu i oddali się błogiemu lenistwu i zabawie ... a ja pognałem na szczyt o tej samej nazwie co ta Polana ... kawałek wyżej na dziko przez krzaczory . Po rychłym powrocie i ja przystąpiłem do zabawy . Potem jeszcze obszedliśmy polanę i mogliśmy powoli się zbierać (w oddali było już widać i słychać nadchodzącą burze i deszcz)Naszym drugim celem zupełnie spontanicznie była wizyta w Forcie Wędrowiec w Węgierskiej Górce .

na Polanie ...

Mieliśmy to szczęście iż tamtejsze mini muzeum było otwarte ... i po raz kolejny mogłem tam zajrzeć . Ktoś powie iż to bez sensu wchodzić tam kilka ,a co dopiero kilkanaście razy jak ja :) ... bo co i tam można raz za razem oglądać . Lecz ja po prostu nie mogę się powstrzymać co tam jestem , a widzę iż jest otwarte . Poza tym bilet wstępu to raptem 4 zł ,a ulgowy 3 zł . Więc cena jest żenująco niska , wręcz samo się prosi by skorzystać i zajrzeć ponownie :) 

In minus wizyty w tym miejscu było stado baranów (czyt. niby ludzi , którzy zamiast zachować choć odrobinę powagi w tym miejscu to zachowywało się jak typowe barany skrzyżowane z burakami . Nawet moje słowa do nich nie podziałały ... słoma w głowie , słowa w butach , więc to pewnie dlatego . Inna rodzinka natomiast miała dylemat ... otóż matka z 2 dzieci chciała wejść do muzeum ,a więc i kupić bilety . Na co ojciec rzekł ,iż szkoda kasy , bo za to może sobie kupić 4-pak piwa . I zrezygnowali z wejścia ... sami więc oceńcie taką postawe . 

widoki z Polany ... m.in na Baranią Górę

Wsiedliśmy do auta w ostatniej chwili ... i rozpadało się . Na szczęście przed naszym kolejnym celem przestało ...

Naszym trzecim celem ,a raczej moim będąc równie spontanicznie u rodzinki w Rycerce .... było wejście na Słowików Groń toż czułem jeszcze mały niedobór gór na dzisiaj :) 

Mieszkają tuż przy wejściu na ścieżkę w kierunku szczytu . to też dosyć sprawnie ... i szybko jak znalazłem się na szczycie ...

Ogólnie bardzo fajnie spędzony dzionek w gronie rodzinnym ... w naszym ulubionym klimacie górskim . W sumie naszym celem była tylko Polana na Koźliczynie . Cała reszta to był już całkowity spontan na szybko ogarnięty podczas jazdy autem .
W górach zawsze jest OK !

na polanie ...

 

Więcej zdjęć na moim foto FB :

na polanie ...

Koźliczyna - Fort Wędrowiec ... i Słowików Groń

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 44482 kilometrów
2019-07-30 22:11:25

Wspaniała rodzinna wędrówka.Pozazdrościć.

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2019-07-28 16:15:11

[cytuj autor='tomtur'] Góry świetne są. Byle nie Tatry z tłumami turystów. [/cytuj]

Pewni znajomi jeżdżą w Tatry ... lecz od Słowackiej strony i tam jest znacznie mniej turystów aniżeli z naszej strony :)

 

Avatar użytkownika
tomtur Zapaleniec 600 kilometrów
2019-07-27 18:21:48

Góry świetne są. Byle nie Tatry z tłumami turystów.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18647 kilometrów
2019-07-26 18:04:23

Ale fajnie.

O takich rodzinnych wędrówkach wciąż śnię.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2019-07-26 09:10:32

Rodzinne węrowanie to jest TO. Super.

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2019-07-25 12:21:10

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Ale cudnie klimatycznie :) Fajna rodzinka na szlaku :) My mamy Szlakusia :) [/cytuj]

Z nami nie raz wędruję Stefan :) i nawet napiję się ... oczywiście wody prosto ze Żródła ... a o tym gdzie i kiedy pił ... będzie w innej zaległej relacji :)

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114038 kilometrów
2019-07-25 11:37:04

Ale cudnie klimatycznie :) Fajna rodzinka na szlaku :) My mamy Szlakusia :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020