Skały Podlesickie, Anna Piernikarczyk

Jura - Góra Zborów i Dzibice

2019-06-30
2019-07-01 11:54:57
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Kolejny dzień na Jurze, kolejny piękny dzień :)
Taka słoneczna niedziela, że szkoda nie wyjechać. Zawsze to samo pytanie, gdzie? No u nas raz na parę wyjazdów odpowiedź zawsza ta sama - Jura Krakowsko-Częstochowska :) Na Górze Zborów byliśmy rok temu, ale bez dzieci, za to z Negrą i Amelią jeszcze w brzuszku. Wtedy zwiedzaliśmy Skały Rzędkowickie, a na Górze Zborów zastał nas deszcz i nie skończyliśmy upragnionego szlaku. Nic straconego, postanowiliśmy to powtórzyć teraz, a przy okazji odwiedzić znajomych w pobliskich Kostkowicach :)Parkujemy pod Centrum Dziedzictwa Przyrody w Podlesicach i ruszamy pieszo na czerwony szlak na Górę Zborów. Po drodze na szczyt mijamy pielgrzymkę, która sobie na stoku urządziła plenerową mszę. Przemykamy, żeby nie przeszkadzać i wychodzimy na skałki. Cudne białe skałki na tle niebieskiego nieba. "Lubię, lubię wracać tam" (akurat słucham tej piosenki Zbigniewa Wodeckiego, ale się dobrze wkomponowała :)). Takie widoki to ja mogę oglądać codziennie, buszujemy trochę wśród skałek, focimy, choć upał nieziemski i utrudnia bieganie tu i tam. Dzieci trochę marudzą, ale takie ich prawo, woda konczy się niemal na pierwszym przystanku, ale teraz schodzimy w lasek, a droga niedaleko, więc damy radę ;) Idziemy dalej czerownym szlakiem, potem na skrzyżowaniu szlaków schodzimy ze szlaków, żeby dojśc do wzgórza Ptak, gdzie robimy pętelkę i myślimy, że doszliśmy do Kołoczka, ale okazuje się, że to tylko wokół Ptaka pochodziliśmy. Teraz szukamy szlaku czarnego i nim dochodzimy do Jaskini Głebokiej, Lapidarium i parkingu pod Dziedzictwem. Dzieci zdziwione, że tak szybko doszliśmy, myslaly że będzie dużo dłużej i stąd marudziły :) Wszyscy zadowoleni :) W budynku kupujemy wodę i lody. No i magnesik koniecznie, tym razem z ostańcem, już nam się na lodówce nie mieszczą powoli!

Góra Zborów

Potem odwiedzamy znajomych w Kostkowicach, ale mają miejscowkę, marzenie, a potem jeszcze zerkamy na Jezioro Dzibice, piękne dwa zbiorniki, w niedzielę bardzo ludne :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
2019-07-22 11:14:00

[cytuj autor='Joanna'] No pięknie. Mnie już skusiła Jura i to bardzo skutecznie. Tak mało brakowało, a byśmy się spotkali. Byliśmy w Podlesicach dosłownie następnego dnia po Was. Jak uda mi się ogarnąć ponad 1,5 tys. zdjęć z wyjazdu to podzielę się wrażeniami. [/cytuj]

Hehe super :) Szkoda że się nie widziałysmy, to czekam, ja też przed obróbką zdjęć stoję, tyle, że z lubuskiego :)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67414 kilometrów
2019-07-16 18:32:05

No pięknie. Mnie już skusiła Jura i to bardzo skutecznie. Tak mało brakowało, a byśmy się spotkali. Byliśmy w Podlesicach dosłownie następnego dnia po Was. Jak uda mi się ogarnąć ponad 1,5 tys. zdjęć z wyjazdu to podzielę się wrażeniami.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
2019-07-08 09:46:25

[cytuj autor='Roman Świątkowski'] Nie powiem że nie znam czy nie bywałem. Ciekawe i bardzo krajobrazowe miejsce. W tym roku tylko przelotnie i to dwu krotnie na trasie Kroczyce-Mrzygłód oraz Kroczyce - Mirów. W Kroczycach w tym roku trzeci raz więc G.Zborów z oddali podziwiałem wędrówka Kroczyce-Zawiercie. Skały Kroczyckie (Zborów,Jastrzębnik, Łysak, Popielawa czy Słupsko) to miejsce na spędzenie fajnie czasu. Można połazikować, podziwiać panoramę Jury zwiedzić jaskinię itp - polecam. Fajnie że udao Wam się w tym roku tam zajrzeć [/cytuj]

No warto tu zajrzeć choć raz, ja postanawiam jednak wracać częściej ;) Urokliwie i niedaleka trasa do ładnych widoczków

 

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
2019-07-07 11:31:04

Nie powiem że nie znam czy nie bywałem. Ciekawe i bardzo krajobrazowe miejsce. W tym roku tylko przelotnie i to dwu krotnie na trasie Kroczyce-Mrzygłód oraz Kroczyce - Mirów. W Kroczycach w tym roku trzeci raz więc G.Zborów z oddali podziwiałem wędrówka Kroczyce-Zawiercie. Skały Kroczyckie (Zborów,Jastrzębnik, Łysak, Popielawa czy Słupsko) to miejsce na spędzenie fajnie czasu. Można połazikować, podziwiać panoramę Jury zwiedzić jaskinię itp - polecam.

Fajnie że udao Wam się w tym roku tam zajrzeć

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
2019-07-02 15:33:51

[cytuj autor='Maciej A'] Coś dla mnie i dla mojej Małej Przewodniczki Góralki, jak ją czasem nazywamy. Jura wciąż powraca tu na forum i wciąż mnie kusi [/cytuj]

Mnie też kusi hehe

 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 18652 kilometrów
2019-07-02 14:24:11

Coś dla mnie i dla mojej Małej Przewodniczki Góralki, jak ją czasem nazywamy.

Jura wciąż powraca tu na forum i wciąż mnie kusi

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020