Mszana Dolna - spacery bliższe i dalsze

Na początek wakacji wybraliśmy sobie dość spokojny kierunek, z pięknymi górkami w tle. Nasz cel to Rabka i Mszana Dolna oraz okoliczne szczyty Beskidu Wyspowego oraz Gorców, niezbyt wymagające, bo rodzina z nas niezbyt ekstremalna na ten moment;) Bazą do zwiedzania stała się właśnie Mszana Dolna położona nieco ponad 10 km od Rabki Zdroju, nad rzeką Mszanką. Miejscowość jest spokojna i bardzo dobrze nadaje się na punkt wypadowy. W samej Mszanie Dolnej założonej jeszcze przez króla Kazimierza Wielkiego zobaczysz ładny, zabytkowy kościół Św. Michała Archanioła, stojący niemal na historycznym Rynku oraz Park im. Krasińskich. Bardzo ładny teren spacerowy znajduje się nad Mszanką, w tle rysują się góry, a w dole wartko płynie woda. W centrum nad samą rzeką ulokowała się WySpa Mszanka - świetny hotel dla aktywnych, w którym mielismy przyjemność spać. W cenie noclegu nie tylko pyszne śniadanie w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacja, ale również basen, siłownia, plac zabaw czy hamaki. Pobawiliśmy się też na cymbergaju i ping pongu. Nala jak się okazuje gra już całkiem dobrze, więc wycofalismy się z gry na punkty, żeby było bardziej spokojnie hehe Warto też skorzystać z Groty Solnej - miła chwila relaksu. Będąc w Mszanie zajechaliśmy do sąsiedniej Kasiny Wielkiej zobaczyć drewniany kościółek Św. Magdaleny z 1624 roku. Jako, że pokazało się słoneczko, a wcześniej pogoda mieszała bardzo, postanowilismy też chwilkę pospacerzyć i tak zobaczyliśmy z daleka Kasina Ski - nowoczesny ośrodek narciarski z czteroosobową kanapą na stoku Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Wraz z narciarstwem istnieje tam Bike Park z rowerowymi trasami. Zwiedziliśmy też dobrze Rabkę i pokusiliśmy się o szczyt, ale o tym w następnej wycieczce :)

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Odwiedzone miejsca

piątek, 2019-06-21
    • Rynek w Mszanie Dolnej
    • Rzeka Mszanka
    • Wyspa Mszanka
    • Park Miejski w Mszanie Dolnej
    • Kościół w Mszanie Dolnej

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

2019-06-29 11:16:01

[cytuj autor='Marcin_Henioo'] Pięknie tam, jeszcze nigdy w tamtych okolicach nie byliśmy. Ładny ten kościółek drewniany w Kasinie, uwielbiam takie, w ogóle lubimy zwiedzać kościoły, toż to przecież jakby nie było, najstarsze muzea, wiele ciekawych i bezcenych eksponatów jest w kościołach. [/cytuj]

To prawda i faktem jest też, że w wielu miejscowościach kościół to jedyna atrakcja ;) Teraz dopiero się to zmieniło, że powstają jakieś parki rozrywki, lepsze place zabaw, skwery, deptaki, plaże itp, ale kiedyś to poza kościołem to już tylko pałace zamki i muzea zostawały a te nie są w każdej wsi :)

 

2019-06-28 17:13:55

Pięknie tam, jeszcze nigdy w tamtych okolicach nie byliśmy. Ładny ten kościółek drewniany w Kasinie, uwielbiam takie, w ogóle lubimy zwiedzać kościoły, toż to przecież jakby nie było, najstarsze muzea, wiele ciekawych i bezcenych eksponatów jest w kościołach.

2019-06-28 02:06:21

Widoczki i okolica bliskie mojej duszy. Takie spacerki to się lubi :-)

2019-06-27 10:32:07

Fajne fotki piękne widoki 

2019-06-26 14:29:43

[cytuj autor='marian'] Piękne widoki na Twoich fotkach.Przyjemne miejsce sobie wybraliście na wypoczynek.Chętnie bym powędrował po górach ale jak narazie to za gorąco. [/cytuj]

Dzięki :) I tu wielkie zdziwienie, bo całą wycieczkę było akurat jeśli chodzi o temperaturę, wcale nie za gorąco, ciągle zbierało się na burzę, ale podczas zwiedzania padało nam tylko 2 razy i to przelotnie. A gdy wrócilismy do domu, to sie dowiedzieliśmy ze w naszej miejscowości cały czas upał i nie spadła kropla deszczu :)

2019-06-26 13:41:27

Piękne widoki na Twoich fotkach.Przyjemne miejsce sobie wybraliście na wypoczynek.Chętnie bym powędrował po górach ale jak narazie to za gorąco.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: